Fiber internet dolapları ne zaman aktifleşir?

Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bizim belediye başkanımız internet hızı yavaş olan mahallelere yeni fiber santraller eklettiriyor ve bizim santrale uzaklığımız 1500 metre. Yeni gelen iki tane fiber santral var. İkisi de bana 150 metre uzaklıkta ve mahallede bütün evlerin önlerini kazıyorlar ancak santraller şu an aktif değil. Daha kazı çalışmaları yapıyorlar. Ben bu santrale aktif olunca geçebilir miyim? Geçersem ne kadar hız alabilirim ve ne zamana aktif olur?

Vdsl_2 olmasın o fiber gibi durmuyor çok, ama 4 5 aya ortalama aktifleşiyor.

Hocam bilmiyorum internetten fiber diye okudum bende ondan fiber dedim.

Daha kurulum bitmemiş santrallerin gördüğüm kadarıyla 1 2 ay da onlar sürer muhtemelen.

Bir de 150 metre uzaktayım ne kadar hız alabilirim.

Hocam o hız değişir bina içi tesisatınız, santralden gelen kablolar VDSL mi fiber mi bunlar hızı değiştiren şeyler.

Bir de 150 metre uzaktayım ne kadar hız alabilirim.
Fiberde kablo evinize kadar gelir. Bu VDSL güçlendirmesi. O kutuya kadar fiber gelir, devamı bakır kablo olarak devam eder. Evinize yeni bir kablo gelmeyecek yani olan telefon hattındaki hız artacak.

Tam hızınızı aktive edildikten sonra sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. Mesafeye göre hesaplıyorlar hızı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…