Fiber Kablosunu ISS mi, Yoksa ben mi Değiştireceğim?

bildik27

Hectopat
Bulundugum mahalledeki evlerin tamamina fiber gelecek. Benim evimde şu an Millenicom 8 Mbps kullanabiliyorum aldigim hiz ise 6Mbps. Dedigim gibi biz bir yere basvurmadik imza vb. toplama gibi bir durum olmadi. Sorum ise ben bu fiberi Türk Telekom cekti diye illa Türk Telekom'dan mi almak zorundayim? Yoksa kendiliginden geliyor diye istedigim yerden alabiliyor muyum? Bir de apartmanin girisinden daireye (8. kat) kadar gelen kablo ucuz zil kablosu ve arizali. Fiberi Millenicom'dan baglatirsam ben mi degistirecegim bu kablolari Millenicom mu degistirecek fiberi baglamak icin?

Fiber ortak bir hat değil. TT fiber hat çektiyse ondan veya onun altyapısını kullanan servislerden alırsın hizmeti.

Apartmana hangi ISS kutu koyduysa ondan ve o ISS'nin altyapısını kullanan firmalardan alırsın. Daireye kadar fiber kablo kendileri çekiyorlar diye biliyorum. SOL kutudan odadaki modeme kadar bizim apartman boşluğundan kablo çekmişti.

peki daireme cikan tesisatta ariza var onu da kendileri mi cozecek fiberi cekerken
Aşağıdaki kutudan dairemize kendileri çekmişti kabloyu. Sizde de öyle olur. Ayrıca ne arızası var? Tesisat ile işi yok fiberin, direk kutudan daireye çıkar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…