Fiber Kabloyu Türk Telekom Ekibi Uzatır mı?

Mustafa773

Hectopat
Arkadaşlar modemim koridorda ve bilgisayardan uzak ve kablo yetişmiyor. Ethernet ile bilgisayara bağlamak istiyorum, sarı bir kablo, sanırsam fiber kablo bu. Odama kadar Türk Telekom ekipleri uzatır mı?

Arkadaşlar modemim koridorda ve bilgisayardan uzak ve kablo yetişmiyor. Ethernet ile bilgisayara bağlamak istiyorum, sarı bir kablo, sanırsam fiber kablo bu. Odama kadar Türk Telekom ekipleri uzatır mı?

Hayır bağlamazlar CAT kablosu lazım sana sarı kablo değil. Onu da elektrikçide kendin kestirmelisin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bilgi (Füzyonlama veya adaptör ile ek yapılabilir.)

Fiber kabloya ek yapılmıyor cam olduğu için.

CAT6 hatta CAT5 bile iş görür Trendyol'dan sipariş verebilirsin.

Yani uzun bir Ethernet CAT6 kablosu alıp modeme bağlayıp bilgisayara kadar çekeceğim. Peki elektrikçilerde yok mudur bu kablo?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani uzun bir Ethernet CAT6 kablosu alıp modeme bağlayıp bilgisayara kadar çekeceğim, peki elektrikçilerde yok mudur bu kablo?

Aynen öyle modeme bağlayıp bilgisayara kadar çekiceksin. Elektrikçi ya da bilgisayarcılarda bulabilirsin fakat internet fiyatının üzerinde olacaktır.

Öncelikle modemden bilgisayarına ne kadar mesafe var onu bir ölç sonra elektrikçide CAT6 kablo kestir ve bir ucunu modeme bir ucunu anakartın Ethernet portuna tak bu kadar.
Teşekkür ederim hocam ve diğer yardımcı olan arkadaşlara böylesi çok daha mantıklı ve güzel.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…