Fiber kutusu ne zaman takılır?

ibrahimY

Kilopat
Makaleler
7
Yer
Ankara
Daha fazla  
Öğlen eve gelince gördüm ve sokaktan binaya fiber kablolarını çekiyorlardı. Şu an binanın bahçesinde, yerin altında olan bir yerde işlemler yapılmış sanırsam. Bir de binanın içinden, alt katlara doğru turuncu kabloyu uzatıyorlardı ama sonra geri çıkardılar sanırsam, bilmiyorum aşağılara baktım ama bir şey göremedim.

Kutunun takılması, evlere fiberin gelmesi vb. ne kadar sürede oluyor genelde?

Öğlen eve gelince gördüm ve sokaktan binaya fiber kablolarını çekiyorlardı. Şu an binanın bahçesinde, yerin altında olan bir yerde işlemler yapılmış sanırsam. Bir de binanın içinden, alt katlara doğru turuncu kabloyu uzatıyorlardı ama sonra geri çıkardılar sanırsam, bilmiyorum aşağılara baktım ama bir şey göremedim.

Kutunun takılması, evlere fiberin gelmesi vb. ne kadar sürede oluyor genelde?

Hayırlı olsun hocam en fazla 1 aya bağlarlar. Bizde daha altyapı bile yok darısı bizim başımıza.

Teşekkürler. Ben de çok sorun çektim umarım en yakın zamanda sizlere de gelir. İlk taşındığımızda 1 yıl Superbox kullandık sonra zar zor bir internet bağlatabildik. Ki aynı sokakta karşı binada fiber vardı en başından beri, absürt tarafı da bu. Dediğiniz gibi 1 aysa iyiymiş yine.

2 hafta oldu ve o günden bu yana hiçbir gelişme olmadı maalesef.

Son düzenleme:
Teşekkürler. Ben de çok sorun çektim umarım en yakın zamanda sizlere de gelir. İlk taşındığımızda 1 yıl Superbox kullandık sonra zar zor bir internet bağlatabildik. Ki aynı sokakta karşı binada fiber vardı en başından beri, absürt tarafı da bu. Dediğiniz gibi 1 aysa iyiymiş yine.

2 hafta oldu ve o günden bu yana hiçbir gelişme olmadı maalesef.

Yaklaşık 4 ay önce saha kurulumu için ekiplerin yer tespiti yaptığını gördüm. Ardından 1 ay geçti panolar kuruldu. 1 ay daha geçti ve binanın içerisine kadar fiber kutu getirildi. 2 aydır beklemedeyim. Altyapı sorgulamada sokak üzerindeki bazı binalarda fiber olduğu belirtiliyor. Bizim binaya daha bağlanmadı.

Türk Telekom ekiplerini aradığımda ise ne zaman bağlanacağı ile ilgili bir şey bilmediklerini, bodrum kattan ev içerisine kadar tesisatın o anki saha ekiplerinin keyfine kalmış olduğunu söylediler. Saha ekibi kafa adam ise kabloyu çekiyorlarmış, kafa adam fakat yorgunsa veya üşengeçse kabloyu bize veriyormuş iç tesisatı biz çektiriyormuşuz. Fakat kıl biri ise de hiçbir şey yapmıyormuş. İşin ilginç tarafı birkaç kelime değişikliği yaptım, onun dışında bunu doğrudan müşteri temsilcisi söyledi. Konu Türk Telekom ise hakkımızda hayırlısı.

Geri
Yukarı