Fiber modem tavsiyesi

keremkarakaya

Megapat
Yer
Istanbul
İyi sosyaller.
Dün daireye kadar fiber hizmeti geldi. Türk Telekom'ün verdiği modem çok kötü. Modem neredeyse 1 metre sonrasında çekmiyor. 100Mbps'lik bir tarifeyi tercih ettim.
VDSL için kullandığım Keenetic Extra DSL'in fiber desteği olmadığı için GPON cihazından direkt bağlantı sağlayamadım. Access Point olarak yapılandırabiliyorum ancak hız kaybı çok fazla oluyor. Türk Telekom'un verdiği modeme tam 100Mbps erişim geliyor ancak Keenetic Extra DSL'i Access Point olarak aktifleştirdiğim zaman 60Mbps'i zor görüyorum.
Yeni bir modem mi satın almalıyım yoksa Keenetic Extra DSL'i düzeltebilir miyim?
Extra DSL üzerinde WAN portu olmadığı için dördüncü Ethernet potunu WAN olarak düzenleyebiliyorum. GPON cihazından çıkan kabloyu direkt modeme bağlıyorum ve internet kullanıcı adını şifresini girdiğim zaman sadece IP'yi görüyor, internete erişim vermiyor. MAC adresi olarak verdikleri modemi girdim ama ne yazık ki olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Keenetic müşteri hizmetleri sayesinde Extra DSL cihazımı fiber router olarak kullanmaya başladım.
Servis sağlayıcı tarafından verilen cihazın ara yüzünden IP ve DNS ayarlarını bir kenara kaydedin. Router olarak kullanmak istediğiniz cihaz otomatik bir şekilde GPON'dan sinyal alamıyorsa manuel olarak kaydettiğiniz değerleri girin. Bu şekilde kurulum sağlanabilir.

100Mbps'den fazla internetiniz varsa Extra DSL mantıklı olmayacaktır. Ethernet portları 100Mbps'e kadar destekliyor.

Geri
Yukarı