Fiber modem tavsiyesi

431728

Hectopat
Millenicom kullanıcısıyım. Fiber altyapılı bir binaya taşınacağım. Fiber modemim yok.
Millenicom aylık 20 TL kirayla bir modem sağlıyormuş fakat hangi marka ne model belirsiz.
Ev 2 katlı olduğu için ayrıca bir sinyal güçlendiriciye de ihtiyacım var.

Genel olarak ne önerirsiniz? Modemi kiralayıp sinyal güçlendirici mi alayım yoksa yeni modem alıp yine sinyal güçlendirici mi alayım?
Modemler ve sinyal güçlendiriciler arasında uyumluluk gibi bir durum da var mıdır?

Kurulum için Türk Telekom gelecektir muhtemelen. Eğer Superonline altyapısı kullanmıyorsanız.
TP-Link VC15 11ax TP-Link 11AC VC220 ZTE 11AC H168a TP-Link Archer C5v gibi Türk Telekom saha ekiplerinin elinde olan modemi size vereceklerdir. Kullansanız da kullanmasanız da modemi teslim alıp kira bedelini ödemek zorundasınız. Genel olarak modemi çok fazla yönetemezseniz de internet hizmetinizi sorunsuz kullanabileceğinizi düşünüyorum zira bende archer c5v kullanıyorum. Tavsiyem kaliteli bir sinyal güçlendirici almanız yönünde.

Kurulum için Türk Telekom gelecektir muhtemelen. Eğer Superonline altyapısı kullanmıyorsanız.
TP-Link VC15 11ax TP-Link 11AC VC220 ZTE 11AC H168a TP-Link Archer C5v gibi Türk Telekom saha ekiplerinin elinde olan modemi size vereceklerdir. Kullansanız da kullanmasanız da modemi teslim alıp kira bedelini ödemek zorundasınız. Genel olarak modemi çok fazla yönetemezseniz de internet hizmetinizi sorunsuz kullanabileceğinizi düşünüyorum zira bende archer c5v kullanıyorum. Tavsiyem kaliteli bir sinyal güçlendirici almanız yönünde.

Cevabınız için teşekkürler.
Sinyal güçlendirici olarak öneriniz var mı?
Modemden kabloyla sinyal alabiliyor mu bu sinyal güçlendirici? Daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
İnternetin evi her yerinde çok iyi çekmesi çok mühim çükü telefonlar neredeyse çekmiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı