Fiber nedir?

464718

Decipat
Merhabalar, modem olarak Türk Telekom'u kullanıyorum 16 Mbps hız alıyorum ve 100 TL ödüyorum ama Turkcell'in fiberi aynı fiyat ve 100 Mbps veriyor ben anlamadım bu işten bir şey nasıl oluyor? Beni bir aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bölgende bakır kablolu altyapı varsa sana sağlayabileceği hız kısıtlıdır ve fiyatları bellidir ancak fiber kablolu altyapı varsa desteklediği hız yüksek olduğu halde fiyatlar bakır altyapılı bölgedeki ile birbirine çok yakındır. Altyapı sorgulaması yapıp bölgen hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Bakır kablolu olmayan, fiber optik kablolu olan yüksek hızlı internettir. Ping süreleri iyidir. Üç tane çeşidinden bahsetmek isterim;
1-Eve kadar gelen fiber kablo
2-Apartmana kadar gelen fiber kablo
3-Mahalleye kadar gelen fiber kablo
En iyisi eve kadar gelen fiber kablodur. Diğer bahsettiğim yerlerden geliyorsa bakır kablo ile ek yapıyorlar.

Bölgende bakır kablolu altyapı varsa sana sağlayabileceği hız kısıtlıdır ve fiyatları bellidir ancak fiber kablolu altyapı varsa desteklediği hız yüksek olduğu halde fiyatlar bakır altyapılı bölgedeki ile birbirine çok yakındır. Altyapı sorgulaması yapıp bölgen hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
1630335083348.png

Yani türk telekom beni şuan dolandırıyor mu?
Bakır kablolu olmayan, fiber optik kablolu olan yüksek hızlı internettir. Ping süreleri iyidir. Üç tane çeşidinden bahsetmek isterim;
1-Eve kadar gelen fiber kablo
2-Apartmana kadar gelen fiber kablo
3-Mahalleye kadar gelen fiber kablo
En iyisi eve kadar gelen fiber kablodur. Diğer bahsettiğim yerlerden geliyorsa bakır kablo ile ek yapıyorlar.
Çok güzel açıklamışsınız çok teşekkürler diğer yorum yazan herkezede çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı