Fidye yazılımı tehtidi

Berkay_oner

Decapat
Daha fazla  
Akşam bilgisayarı açtığımda 11 tane bildirim geldiğini gördüm. Baktım Windows Defender fidye yazılımı tehdidi diye 11 tane mesaj göndermiş bugün sabah 7.30 ile 8.00 arası. Bunun anlamı tam olarak ne? Bilgisayarda ters giden bir şey yok Kaspersky ile tam tarama da yaptım bir şey çıkmadı. Endişelenmem gereken bir şey var mı?

Akşam bilgisayarı açtığımda 11 tane bildirim geldiğini gördüm. Baktım Windows Defender fidye yazılımı tehdidi diye 11 tane mesaj göndermiş bugün sabah 7.30 ile 8.00 arası. Bunun anlamı tam olarak ne? Bilgisayarda ters giden bir şey yok Kaspersky ile tam tarama da yaptım bir şey çıkmadı. Endişelenmem gereken bir şey var mı?
İnterneti kesip Malwarebytes ve Kaspersky ile tekrar tararsanız hocam, en garanti yol olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildirimin içeriğine baktınız mı? Bazen fidye yazılımına önlem olarak dosyalarınızı OneDrive ile yedekleyin gibisinden mesajlar da atabiliyor ama 11 tane gelmesi ilginç. Windows Defender'dan geçerli tehtid/ tam tarama geçmişi varsa SS'ini atıp gönderebilir misiniz?

İnterneti kesip Malwarebytes ve Kaspersky ile tekrar tararsanız hocam, en garanti yol olur.

Yaptım hocam Kaspersky ile temiz çıktı.

Bildirimin içeriğine baktınız mı? Bazen fidye yazılımına önlem olarak dosyalarınızı OneDrive ile yedekleyin gibisinden mesajlar da atabiliyor ama 11 tane gelmesi ilginç. Windows Defender'dan geçerli tehdit/ tam tarama geçmişi varsa SS'ini atıp gönderebilir misiniz?

Evet ilk defa böyle bir şey ile karşılaştım. Kafamı karıştıran zaten 11 mesajın gelmesiydi o korkuttu. Kaspersky ile hasar tespit falan yaptım onlar da temiz çıktı. Tarama geçmişini de bulamadım hocam Kaspersky yükleyince sağlayıcı o olmuş.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı