FIFA 19 Düşük GPU Kullanımı Sorunu

ardayzr

Kilopat
Yer
One With the Force
Daha fazla  
Meslek
Metalurji ve Malzeme Mühendisi
Daha demin FIFA 19 indirip oynamaya başladım fakat daha önce hiçbir oyunda olmadığı kadar düşük GPU kullanımı dolayısı ile düşük FPS oranı gördüm. GPU kullanımı genelde %50-60 civarında oluyor. Bazen 80'e çıkıp saniyelik 30-40'a düşüyor. Bu sorunu nasıl çözerim?

Sistemim:

MSI GTX 1070Ti
Ryzen 2600X
MSI B450 Gaming Plus
Hyperx Predator 3000MHz (8x2)16 GB RAM
Oyunum orijinal
Tüm sürücülerim ve BIOS güncel

Oyunu 1080P ultra ayarlarda vsync kapalı bir şekilde oynuyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Öncelikle kolay gelsin sisteminiz darboğaz yapıyor olabilir, bunu bir miktar kısıtlamak için ise grafik ayarlarınızı kendi arzunuz doğrultusunda bir miktar yükseltebilirsiniz, böylece gpu kullanımı artar, cpu kullanımı azalabilir diye tahmin ediyorum kolay gelsin.

Öncelikle kolay gelsin sisteminiz darboğaz yapıyor olabilir, bunu bir miktar kısıtlamak için ise grafik ayarlarınızı kendi arzunuz doğrultusunda bir miktar yükseltebilirsiniz, böylece gpu kullanımı artar, cpu kullanımı azalabilir diye tahmin ediyorum kolay gelsin.
Sistemde darboğaz olmaması gerekiyor 2600X RTX2080 i bile besleyebilir zaten ultra ayarlarda oynuyorum ve sadece bu oyunda böyle bir sorun yaşıyorum.
@Recep Baltaş @Asım Demir Sizin bir fikriniz var mı ?

İşlemcin darboğaz yapmaz tahminimce anakartta olabilir eğer oda değilse YouTube bak istersen.

Sadece bu oyunda böyle bir sorun yaşıyorum anakartta sorun olsa diğer oyunlarda da sıkıntı çıkardı sanırım yabancı forumlarda araştırma yaptım fakat işe yarar bir şey bulamadım.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip kurdum FPS'im düzeldi 150-180 arası FPS alıyorum fakat GPU kullanımı halen %90'ın üzerinde çıkmıyor, cidden garip.

Sadece bu oyunda böyle bir sorun yaşıyorum anakartta sorun olsa diğer oyunlarda da sıkıntı çıkardı sanırım yabancı forumlarda araştırma yaptım fakat işe yarar bir şey bulamadım.
DDU ile ekran kartı sürücüsünü silip kurdum FPS'im düzeldi 150-180 arası FPS alıyorum fakat GPU kullanımı halen %90'ın üzerinde çıkmıyor, cidden garip.
Belki oyunda optimizasyon sorunu olabilir.

İyi bakalım kolay gelsin, fakat işlemcinizin fifa 19 testine bakın sisteminiz, eğer böyle düşük gpu kullanımı yoksa sizin sistemde belki bir sıkıntı var demektir yada sizin oyunda falan sıkıntı oluyor olabilir iyi günler.
Dediğim gibi sadece FIFA 19 da meydana gelen bir olay büyük ihtimal ile optimizasyon dan kaynaklı bir durum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı