FIFA 21 ve Cyberpunk 2077 PS5 çıktığında hazır olarak PS5'de oynanabilecek mi?

Konsol çıkmadan bunu net bir şekilde söyleyemeyiz, bu liste sadece şu anda var olan sistem veya konsollar için deniliyor. PS5 daha çıkmadı ve bu yüzden net bilgi yok, ancak PS5'e de direkt çıkacaktır.
Bunlar onaylı platformlar, yani tahmin değil. Şöyle düşünün, nasıl artık bazı oyunlar Epic ile anlaşıp çıktıktan birkaç ay sonra Steam'e geliyor, bu da aynen öyle bir durum. Oyun Series X'te biraz sattıktan sonra illa ki PS5'e gelecektir. Hatta belki çıkmadan PS5'i de platformlara eklerler ve çıkar çıkmaz PS5'te de oynanabilir. Ancak şuan için PS5 yok.

Bunlar onaylı platformlar, yani tahmin değil. Şöyle düşünün, nasıl artık bazı oyunlar Epic ile anlaşıp çıktıktan birkaç ay sonra Steam'e geliyor, bu da aynen öyle bir durum. Oyun series X'te biraz sattıktan sonra illa ki PS5'e gelecektir. Hatta belki çıkmadan PS5'i de platformlara eklerler ve çıkar çıkmaz PS5'te de oynanabilir. Ancak şu an için PS5 yok.

Şu an gönlüm Xbox'a biraz daha yaklaştı.

Bunlar onaylı platformlar, yani tahmin değil. Şöyle düşünün, nasıl artık bazı oyunlar Epic ile anlaşıp çıktıktan birkaç ay sonra Steam'e geliyor, bu da aynen öyle bir durum. Oyun Series X'te biraz sattıktan sonra illa ki PS5'e gelecektir. Hatta belki çıkmadan PS5'i de platformlara eklerler ve çıkar çıkmaz PS5'te de oynanabilir. Ancak şuan için PS5 yok.
Ben zaten bunu belirttim, şu anda PS5 için resmi bir çıkış kelimesi dahi yok. Ancak PS5'in eylülde çıkacağı söyleniyor, mantıklı düşünürsek illa ki o sıralarda duyurulacaktır.

Şu an gönlüm Xbox'a biraz daha yaklaştı.
Bence de bu nesilde Xbox önde olacak. Donanımsal olarak bariz Xbox tarafı daha iyi, Forza da PS exc oyunlarından daha çok çekiyor ilgimi. Ayrıca Xbox tarafının tasarımı da daha hoş, fiyatı da daha düşük olacağı söyleniyor. Nasıl önceki nesli PS4 domine ettiyse, bu nesli de Xbox domine edecek fikrimce.

Ben zaten bunu belirttim, şu anda PS5 için resmi bir çıkış kelimesi dahi yok. Ancak PS5'in eylülde çıkacağı söyleniyor, mantıklı düşünürsek illa ki o sıralarda duyurulacaktır.

Eylül de çıkarsa çok kötü olur.Ekim de gümrük vergisi %20 ye iniyor.İnşallah kasım gibi çıkar.

PS5'in her türlü fiyatı 7000 TL veya üzeri olacaktı zaten, gümrük vergisinin etkisi eski konsollarda idi. Ek olarak zaten çıkış tarihi ile ilgili hiçbir açıklama yok, olmadı beklersiniz vergi düşünce alırsınız.
Xbox ile CDPR anlaştıysa normal çıkış tarihinden daha sonra PS5'e çıkabilir. Ancak kesin bir bilgi yok ortada. Bu arada, oyun Eylül'de çıkmayacak, 19 Kasım'a ertelendi :)
Pardon dostum, oyunu bekleye bekleye eylül yazısı kaldı aklımda :D Zaten CDPR ile Xbox anlaşmalı idi, birçok sinematik veya fuarda bunu görmek normal :)

PS5'in her türlü fiyatı 7000 TL veya üzeri olacaktı zaten, gümrük vergisinin etkisi eski konsollarda idi. Ek olarak zaten çıkış tarihi ile ilgili hiçbir açıklama yok, olmadı beklersiniz vergi düşünce alırsınız.

Gümrük vergisi "oyun konsollarını" kapsadığından ötürü PS5'e de etki ediyor. Yalnız konsol "Holiday 2020" yani Kasım-Aralık gibi çıkacak Eylülde değil. Verginin düştüğü zamana denk geliyor ve kur çok oynamazsa 6500-7500 arası bir fiyatla çıkacaktır. Cyberpunk 2077 olayı benim de kafamı karıştırdı.

Yeni konular

Geri
Yukarı