FIFA 22 duran top kullanımı nasıl yapılır?

Daha fazla  
Arkadaşlar ben FIFA 22'de duran top kullanırken örneğin serbest vuruş gibi yuvarlak şeyi bir turlu sabit tutamıyorum. Az bir titreşim de olmuyor, çok hareket ediyor ve analogdan oynuyorum oyunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
FIFA 22 de tam bilmiyorum ama 21 de kullandığım bir taktik vardı onu söyleyeyim.

Direkt ve plansız serbest vuruş yaptığınızda, başarısız olma olasılığınız yüksektir. Top direğe vurabilir, topa çok fazla güç verebilirsiniz veya kaleci zorlanmadan bir kurtarış yapabilir.
Bu hata payını azaltmak için"tekkz", üç adam koşusu olarak bilinen bir serbest vuruş tekniğini kullanmayı tavsiye ediyor.

Koşan üç kişi basit ama etkilidir tabii doğru yaparsanız, serbest vuruşunuz olduğu her seferinde bir gol atmanız için kesin bir gol garanti edebilir.

Üç adam koşusunu gerçekleştirmek için, diğer iki oyuncuyu serbest vuruş ana oyuncunun yanında durmaları için çağırmanız gerekir. İlk olarak topun sol tarafında durması için ikinci oyuncuyu çağırmak için L2 / lt tuşuna basın. Daha sonrasında topun sağ tarafında durması için R1 / rb tuşuna basın. Topun hem sağında hem de solunda 2 yeni oyuncu belirdiğini göreceksiniz.

Teknikteki bir sonraki adım, çağırdığınız oyunculardan biriyle serbest vuruş yaparken oyuncunun yanında duran diğer futbolcunun koşmasını sağlamak için ve diğer oyuncunun da hızlı bir sahte atış yapar gibi göstemesi için L2 / lt veya R1 / Rb'ye basmaktır.

Örneğin, L2 / lt basılı tutarak sahte bir atış yaparsanız, sol taraftaki oyuncu bir koşu yapacak eğer R1 / rb tuşlarına basarak sahte atış yaparsanız sol taraftaki oyuncu sahte bir vuruş yapacak, sağdaki oyuncu ise bir koşu yapacaktır.

Tercih ettiğiniz oyuncu koşmaya başladığında, yapmanız gereken tek şey topu oyuncuya pas atmaktır ve on defadan dokuzunda kaleci ile bire bir karşı karşıya kalacaksınız. Bu noktada yapmanız gereken bir nokta seçmek ve topu kaleye göndermek.

Bu tekniğe hakim olursanız, neredeyse her serbest vuruşta gol atabilirsiniz.

Geri
Yukarı