FIFA 22 taktiksel savunma yapamıyorum

omershn4

Hectopat
FIFA 22 oynuyorum sezonda oynarken aynı klasmanda rakip gelse bile savunma yaparken aşırı zorlanıyorum. RT ve LT tuşları ile rakibin önünde kalarak savunma yapmaya çalışıyorum ama beceremiyorum kazandığım maçlarda bile topla oynamam çok az, bitirici odaklı oynuyorum birkaç çalım attıktan sonra gole gidiyorum ama savunma yaparken iki dk boyunca rakipten top alamıyorum var mı bunun bir püf noktası. Arkadaşımla ortak sezon oynuyoruz savunmada çuvalladığım için çoğu zaman kaybediyoruz.

LT'ye basarken yaklaşınca baskı yapman gerekiyor, benim ayarlarım farklı sende hangi tuştur bilemiyorum ama muhtemelen orta açtığın tuş hangisiyse odur.
Bundan başka seçeneğin yok zaten. Eskiden çok kolaydı X'e basman yetiyordu.

LT'ye basarken yaklaşınca baskı yapman gerekiyor, benim ayarlarım farklı sende hangi tuştur bilemiyorum ama muhtemelen orta açtığın tuş hangisiyse odur.
Bundan başka seçeneğin yok zaten. Eskiden çok kolaydı X'e basman yetiyordu.
Orta açtığım tuş ile kayarak müdahale yapıyorum, şut çektiğim tuş ile de normal müdahale yapıyorum ama iki türlü de alamıyorum. Kayarak müdahalelerde çarpraz koşu falan yapıyorsam atağı kesiyorum ama düz müdahalede tamamen boşta kalıyor rakip. Bide bunlar klasman 7 de falan gerçekleşiyor. Klasman 1-2 nasıldır tahmin bile edemiyorum.

Geri
Yukarı