FIFA 22'de oyuncular topu alınca koşmuyor

LehMecun

Picopat
Daha fazla  
FIFA 22'de topu aldığım zaman sanki ayağında sakatlık varmış gibi yürüyor koşmuyor bulamadım bir türlü ayarı. Bir de rakipten topu almaya çalıştığım zaman yanında koşuyor topu almak için çaba göstermiyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de rakipten topu almaya çalıştığım zaman yanında koşuyor topu almak için çaba göstermiyor. Yardım ederseniz çok sevinirim.

Özelleştir → Ayarlar → Kontrolleri Özelleştir → Defans ayarını Eski Savunma yaparsanız oyuncu markaj yapmak yerine topu almak için oyuncuya basacaktır.
1658824663734.png

Oyun her mod için eski savunma stilinin kullanılmasına izin vermiyor. İzin verse bile taktiksel savunma stilinde pas kanallarını kapatmaya çalışarak oynayın alışınca çok iyi oluyor. Taktiksel savunmada da topa hamle yapabilirsin, bunun için ben kareyi kullanıyordum sizde tuş farklı olabilir.

Özelleştir → ayarlar → kontrolleri özelleştir → defans ayarını eski savunma yaparsanız oyuncu markaj yapmak yerine topu almak için oyuncuya basacaktır.
Eki Görüntüle 1464188

Baskıda sıkıntı yok ama topu ayağına alınca sanki topal gibi gidiyor.

Gamepad ayarları karışmış olabilir ona bir bakıp sonucu söyler misiniz?

Nasıl bakabilirim ki kullandığım gamepad DualShock3.

Son düzenleme:
Baskıda sıkıntı yok ama topu ayağına alınca sanki topal gibi gidiyor.

Nasıl bakabilirim ki kullandığım gamepad DualShock3.
DualShock3 ile psde oyun oynarken buna benzer bir problem yaşıyordum. Kabloyla alakalıydı sanırım. Bazen kablo konsola bağlı değilken kontroller aşırı yavaşlıyordu, buna benzer bir durum olabilir.

Maça girince oyunu durdurma ekranından ayarlara girin oradan kontrolleri özelleştirme yerine tıklayıp oradan r 1 R2 ya da L1 l2 ile yana kaydırarak istediğiniz konsol ayarlarını yapın büyük ihtimalle sorununuz cozülecektir.

Yaptım olmadı büyük ihtimal konsolda sıkıntı var çünkü DualShock normalde PC'ye bağlanmıyor onu Xbox kolu olarak gösterdim o yüzden sıkıntı çıkarıyor olabilir çünkü klavyeden oynadım hiç sorun olmadı tüm gücüyle koşuyor topu alınca gamepad değiştireceğim.

Geri
Yukarı