FIFA 23 ''güvenli önyükleme etkinleştirilemedi'' hatası

YUSER

Decapat
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 4050 8GB İntel i5 12500H 16GB DD4 RAM
Bugün EA Play'de FIFA 23 deneme sürümü indirdim. Ama oyunu açarken güvenli önyükleme etkinleştirilmedi uyarısı alıyorum. Bu güvenli önyükleme nedir ve nasıl aktif edilir acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-11-14 213552.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-14 213552.png
    5,4 KB · Görüntüleme: 58
  • Ekran görüntüsü 2022-11-14 210729.png
    Ekran görüntüsü 2022-11-14 210729.png
    6,4 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleyen: Moderatör:
Anti-cheat nedeniyle de olabiliyor. Kaldırıp tekrar yükleyip deneyin.

• Adım 1: Windows’ta Ayarlar’ı açın.
  • Adım 2: “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçin.
  • Adım 3: Sol kısımında yer alan Kurtarma’ya girin ve “Gelişmiş Başlangıç”a girin.
  • Adım 4: Karşınıza çıkan mavi ekranda sırasıyla Sorun Giderme > Gelişmiş Seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı Ayarı yolunu izleyin.
  • Adım 5: UEFI Donanım Yazılımı Ayarı’nı sıfırlayın.
    • Adım 6: Bilgisayarınızı açarken BIOS ekranına girin. (markaya göre BIOS tuşu değişiklik gösterebilir, ancak F2, F10 veya DEL tuşlarını deneyebilirsiniz)
    • Adım 7: BIOS ekranında “Security” menüsüne gelin.
    • Adım 8: Hemen alt kısımda Security Boot özelliğinin Disabled olarak seçildiğini göreceksiniz. Bunu Enabled olarak değiştirin.
    • Adım 9: F10’a basın ve kaydederek çıkın.
  • Not: Adım 7’den itibaren anlattığımız kısım BIOS menülerine göre değişebilir. Eğer sizin menünüzde bu şekilde değilse BIOS menünüzün Settings kısmında bulabilirsiniz

• Adım 1: Windows'ta Ayarlar'ı açın.
  • Adım 2: “güncelleştirme ve güvenlik” seçin.
  • Adım 3: Sol kısımında yer alan Kurtarma'ya girin ve “gelişmiş başlangıç”a girin.
  • Adım 4: Karşınıza çıkan mavi ekranda sırasıyla sorun giderme > gelişmiş seçenekler > UEFI donanım yazılımı ayarı yolunu izleyin.
  • Adım 5: UEFI donanım yazılımı ayarı'nı sıfırlayın.
    • Adım 6: Bilgisayarınızı açarken BIOS ekranına girin. (markaya göre BIOS tuşu değişiklik gösterebilir, ancak F2, F10 veya del tuşlarını deneyebilirsiniz)
    • Adım 8: Hemen alt kısımda Security boot özelliğinin disabled olarak seçildiğini göreceksiniz. Bunu enabled olarak değiştirin.
    • Adım 9: F10'a basın ve kaydederek çıkın.
  • Not: Adım 7'den itibaren anlattığımız kısım BIOS menülerine göre değişebilir. Eğer sizin menünüzde bu şekilde değilse BIOS menünüzün settings kısmında bulabilirsiniz.

Bunu denersek kesin olur mu?

• Adım 1: Windows’ta Ayarlar’ı açın.
  • Adım 2: “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçin.
  • Adım 3: Sol kısımında yer alan Kurtarma’ya girin ve “Gelişmiş Başlangıç”a girin.
  • Adım 4: Karşınıza çıkan mavi ekranda sırasıyla Sorun Giderme > Gelişmiş Seçenekler > UEFI Donanım Yazılımı Ayarı yolunu izleyin.
  • Adım 5: UEFI Donanım Yazılımı Ayarı’nı sıfırlayın.
    • Adım 6: Bilgisayarınızı açarken BIOS ekranına girin. (markaya göre BIOS tuşu değişiklik gösterebilir, ancak F2, F10 veya DEL tuşlarını deneyebilirsiniz)
    • Adım 8: Hemen alt kısımda Security Boot özelliğinin Disabled olarak seçildiğini göreceksiniz. Bunu Enabled olarak değiştirin.
    • Adım 9: F10’a basın ve kaydederek çıkın.
  • Not: Adım 7’den itibaren anlattığımız kısım BIOS menülerine göre değişebilir. Eğer sizin menünüzde bu şekilde değilse BIOS menünüzün Settings kısmında bulabilirsiniz
Kanka 2 gündür ne gördüysem denedim bu da dahil olmak üzere hiçbirisi işe yaramadı. Diğer bütün oyunları açıyor bilgisayar ama FIFA 23 sürekli bu hatayı veriyor. En sonunda bilgisayarı kırdırtacak bana 280 lira para verdik oyuna giremiyoruz. Başka bir önerin var mı?

Geri
Yukarı