FIFA 23 oynarken bilgisayar kendini yeniden başlatıyor

İşletim sistemi
Windows 11

RATTO

Hectopat
Daha fazla  
FIFA23 oynamaya başladıktan minimum 5 dk sonra PC kendi kendini yeniden başlatıyor ve sadece bu oyunu oynarken yaşadığım bir problem. Ayrıca menüdeyken bu durum yaşanmıyor sadece maça başladığımda olan bir şey. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Not: PC yeniden başlamasının hemen ardından oyundaki en son renklere göre bir siyahlı minik karışım oluyor.

FIFA23 oynamaya başladıktan minimum 5 dk sonra PC kendi kendini yeniden başlatıyor ve sadece bu oyunu oynarken yaşadığım bir problem. Ayrıca menüdeyken bu durum yaşanmıyor sadece maça başladığımda olan bir şey. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Not: PC yeniden başlamasının hemen ardından oyundaki en son renklere göre bir siyahlı minik karışım oluyor.
Sistem ne?

Yakın zamanda aynı sorunu MW2 oynarken yaşadım. Genel bir kasa temizliği yapıp PSU'ya yağsız kontak spreyi sıkmıştım. PSU kablolarını kontrol et. Gevşeme olmuş olabilir.
Anladım, fakat sadece FIFA23 oynarken bu durumu yaşamam tuhafıma gitti. Daha önce de farklı bir hata alıyordum. Hep bir derdim oluyor bu oyunla :/

Anladım, fakat sadece FIFA23 oynarken bu durumu yaşamam tuhafıma gitti. Daha önce de farklı bir hata alıyordum. Hep bir derdim oluyor bu oyunla :/
Doğrudur. Ben genellikle MW2 multi ve Warzone oynadığım için 5, 10DK içinde Windows kendini yeniden başlatıyordu. OCCT power testinde 4DK tamamlanmadan aynı hatayı alınca temizlemeye giriştim. Bu sorunu kullanılan uzatma prizde yapabiliyor.

Fifa 23'ün ciddi optimizasyon sorunları olduğundan bahsediliyor. Sadece onda sorun yaşadığınıza göre sizde de saçma bir donanım uyumsuzluğu oldu belki.

Windows güncellemelerini ve CRATE üzerinden bazı güncellemeleri yaptıktan sonra tekrar denedim ve problemi yaşamamaya başladım fakat şimdi de eski hata tekrar nüksetti. DirectX hatası, üzerinde ekran kartı modelinin yazdığı hata :/

aynı hata bende de var. çözümü bulduysanız lütfen banada yardım edin. Ayrıca benimde sistem gereksinimlerim tıpkı senin gibi. RTX 3060 Ti , i7 12700F

Yeni konular

Geri
Yukarı