FIFA 24 için R5 2600 ve RTX 3050 sistem yeterli midir?

mesut000

Femtopat
Daha fazla  
İyi akşamlar. FIFA 24 için kasa alacağım. Sistem özellikleri yeterli görünüyor ama pek anlamadığım için danışmak istedim. Bu kasa sorunsuz rahat şekilde çalıştırır mı?

Xigmatek kasa 4 adet fan kontölcülü 3 adet sabit kırmızı renkte.
Xigmatek 600W PSU 80 Plus serfitikali.
Anakart Gigabyte B450M Gaming serisi MOSFET soğutuculu.
RAM 2*8 3000 MHz DDR4.
İşlemci AMD Ryzen 5 2600.
SSD corsamir 250 GB M.2
1 TB HDD.
Ekran kartı Zotac RTX 3050 ortalama 5 aylık parça.

Son düzenleyen: Moderatör:

İkinci el o fiyat etmez o sistem.
Hocam yanında 2 aylık samsung g3 monitör mouse klavye gamepad vs tüm set var. Hepsi dahil 15k. bir tanıdığımdan alıyorum, eğer oyunda sorun çıkarmazsa ondan almayı düşünüyorum ihtiyacı var onun da acil.

İkinci el o fiyat etmez o sistem.
Yani tek merak ettiğim oyunda bana sorun çıkarıp çıkarmayacağı. yoksa kasa 10k'dan ucuza geliyor

Hocam yanında 2 aylık Samsung G3 monitör mouse klavye gamepad vs tüm set var. Hepsi dahil 15k. Bir tanıdığımdan alıyorum, eğer oyunda sorun çıkarmazsa ondan almayı düşünüyorum ihtiyacı var onun da acil.

Ekran kartı VRAM'i kaç GB? Ayrıyeten işlemci bir tık güçsüz gibi. FIFA 24'ü oynatmada pek nir sorun yaşatacağağını düşünmüyorum yine de.

Oyunun önerilen sistem gereksinimlerinde GTX 1660 istiyor. 3050, 1660'dan biraz daha iyi. Kağıt üzerinde bakarsak oynatır ama FIFA oyunlarının optimizasyonu sıkıntılı oluyor genelde. FIFA 23'de bile bu kartlarla FPS düşüşü yaşayanlar vardı.

Geri
Yukarı