FIFA Editor Tool Virüslü mü?

Teşekkür ederim hocam. @Nizel G hocamın da yazmasını bekleyeceğim.

Behavior testleri boş. DLL'lerin dış bağlantısı yok. İşlem ve servis eylemleri normalden daha temiz gözüküyor.

Benim gözümde şüpheli bir dosya. Sanırım gizlenmeye çalışıyor. Elle incelenecek bir kısmı yok.

Antivirüs yazılımlarının kararına güvenmeyi tercih ediyorum. Sonuçta programın eylemi bir yana koduna göre de karar veriyorlar.

2023 DLL için tespit:

2022 DLL için tespit:

Tespitler bildiğim şeyler değil. Antivirüsler de kendinden emin değil.

@Dutchman bir de siz bakabilir misiniz?

DLL dosyasında normalde 4 tespit vardı, yeniden taradığımda 2 tane AV daha (Kingsoft, Crowdstrike) virüs olarak tespit etti ve 6 oldu.

DLL dosyasında normalde 4 tespit vardı, yeniden taradığımda 2 tane AV daha (Kingsoft, Crowdstrike) virüs olarak tespit etti ve 6 oldu.

Şüpheli bir dosya diyorsunuz yani. O zaman bizim formayla oynama hayalleri suya düştü.

Temiz görünüyor, Generic Machine Learning yani makine öğrenmesine göre şüpheli sınıfına alınmış. .exe dosyası temiz, SDK için gerekli DLL, oyun dosyalarına erişim için kullanılıyorsa bundan kaynaklı false/positive olma ihtimali var. Gerekli değilse kullanıp riske atmayın derim, fakat eğer illa kullanacaksanız, VPS üstünde kullanıp test edebilirsiniz aktivitelerini.

Genelde bu işlem için Wireshark kurup, bir yandan da bir Process monitor varyantı ile test edilecek dosyayı açar, yaptıklarına ve bağlantılarına bakarım. Deneyebilirsiniz çok gerekli ise.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim, indirmemeye karar verdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…