FIFA için Xbox One S vs PS4

yake

Hectopat
Daha fazla  
Sdece FIFA için bu oyunu PS4 ve Xbox platformlarında oynayan arkadaşlardan fikir almak istiyorum. Özellikle Xbox kullanıcılarının fut, online sezonlar modunda rakip bulamama, oyundan düşme, lag gibi oyun içi tecrubelerini merak ediyorum. Kendim 6 ay kadar PS4'te FIFA 18 sadece fut oynadım sonrasında PS4'ü sattım.
Şimdi ya tekrar PS4 alacağım ya da Xbox'ı deneyebilirim. PS4'te fut modunda ozellıkle WL'de bazı maclarda lagdan oynayamaz hale geldım, en kötüsü bu zaten. Online oyunda düşme ve gecikmeler.(internet kablonet 50/4 Mbps ping genelde 12-13)
Daha once PC'de de Xbox gamepadi ile biraz FIFA oynamışlığım var. Gamepad cidden cok iyi fakat tek basına konsol secme sebebı olmayabilir. Sonuç olarak oyunu bu iki platformda oynayanlar iyi/kötü tecrubelerini paylasırlarsa sevınırım.

Not: Şu ucuz, bu pahalı, onun bu ozel oyunu var, bunun şu oyunu var, bu gerçek 4K o değil tartısması olmasın. Hepsinin kendıne ozel oyunlarını, özelliklerini vs. bılıyorum. Konunun açılma sebebi sadece FIFA ve fut modudur. O sebepten buraya açtım. İki ayrı konsol konusuna açıp kalabalık yapmak istemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok oyunculu oyunlarda Xbox daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.
Ayriyeten EA Access sistemi bulunuyor. Xbox özel bazı avantajları da bulunuyor.
EA Access | Xbox One

Screenshot_5.png

@26318 hocam teşekkürler ea access ve gamepass olayını bılıyorum ben sadece fifa oynayan arkadasların konsolla ve oyun deneyimi ile ilgili bilgi almak istedim online onunda kopmalar gecıkmeler rakıp bulamamalar vb. sorunlar yasayıp yasamadıkları ile ilgili bu tarz şeyler ps4'ü 6 ay kullandım rakip bulmada sorun yasanmıyor fakat gecikme cok yasanabılıyor xbox kullanıcıları da xbox'ın online altyapısının cok ıyı oldugunu soyluyor forumlarda ama anlasılan bı yerden xbox bulup kısa sure denemem lazım baska turlu anlasılamayacak

@26318 hocam teşekkürler ea access ve gamepass olayını bılıyorum ben sadece fifa oynayan arkadasların konsolla ve oyun deneyimi ile ilgili bilgi almak istedim online onunda kopmalar gecıkmeler rakıp bulamamalar vb. sorunlar yasayıp yasamadıkları ile ilgili bu tarz şeyler ps4'ü 6 ay kullandım rakip bulmada sorun yasanmıyor fakat gecikme cok yasanabılıyor xbox kullanıcıları da xbox'ın online altyapısının cok ıyı oldugunu soyluyor forumlarda ama anlasılan bı yerden xbox bulup kısa sure denemem lazım baska turlu anlasılamayacak
Hocam açtığım şu konuya bakmanızı tavsiye ederim.
FIFA için Xbox mı Playstation mı?

@Redflag bu konuyu görmüştüm hocam technopat ve dh de acılan konulara baktım ama bazı istisnalar hariç herkes aynı yorumu yapmış tam olarak aradığım cevap yok reddit'te de bir sürü konu var ama genel yorum arkadaşlarında hangisi daha cok avrsa onu al, hangı kontrolcu ıyı gelıyorsa onu al şeklinde bana fut oynayan adamın yorumu lazım.siz ne yaptınız hocam bu arada ps4 mü xbox mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı