FIFA'da gecikme var

redmap

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar FIFA hastalığım ileri boyutta. Elin Afrikalısıyla bile oynarken çok da önemli sorun olmuyor, yurt dışı oyunlarımda rahatsız edici lag vs yok ama gel gelelim Türkiye'den herhangi birisyle oynamaya lagda değil tuhaf bir sorun var, sanki oyunun komple kontrolleri değişiyor. Full atak oynuyorum takım defansa hapsoluyor, boş alanda önümdeki oyuncuya bile pas atamıyorum, seri şekilde paslaşma olmuyor, verkaç yaptığımda adam veriyor ama kaçmıyor, havadan paslarda en ufak dokunsam bile sonuna kadar abanıyor. Mesela her pas attığım adam pası almak için geri dönüyor yani ayağa pas olmuyor, nasıl koşu yoluna pas attığımızda adam ileri doğru koşuyorsa normal pas attığımdada tam tersi geriye koşuyor yani geri koşu yoluna pas gibi bir şey, anlatabildim sanırım=) Sonra pası alacak adam pas hafiften bile gelse 2 3 saniye topu toparlayamıyor oyuncudan sekiyor ya da toparlanana kadar rakip gelip alıyor bu süre boyunca tekrar başka oyuncuya pas atmak, sağa sola dönmek ya da skill yapmak işlemiyor. Normal oyunda pası atarım daha oyuncu pası almadan 1 2 saniye önce komutu verdiğimde diğer oyuncuya pas, skil ya da şut daha top gelir gelmez uygular ama türklerle oynarken bırak önceden komutu top ayağına değdikten sonra bile 2 3 saniye toparlanamıyor. Bunun yanında adamların hızlanmasında sorun var, depara kalkana kadar 5 metreden rakip yetişiyor(ronaldoya bile). Şutlar desen zaten rezalet sanki tüm kontrol manuel ayarlanmış gibi.

Bir diğer sorun da bu oyunun grafik ayarlarını fullediğimde inanılmaz ağır, oynanacak gibi değil. Seri ve akıcı şekilde oynamak için 1280 768 tüm detaylar kapalı FPS limitsiz, V-Sync kapalı gibi ayarları kullanmak zorundayım resmen PS2'de oynuyorum sanki. FIFA 15'de grafiğe iyice yüklendiler oynanışa odaklanacaklarını düşünmüyorum. Sırf bu yüzden yeni topladığım sistemimi komple satıp PS4 ve güzel bir TV alacağım. Nette gezmek içinde 250 300 TL'lik bir PC yetecektir. Bu sorunu çözemezsem bilgisayarda oyun oynamaya tövbe edeceğim. Aynı sorun FIFA 11'den beri devam ediyor bu süre boyunca 2 kez PC, 3 kez interneti ve komple bina tesisatını da değiştirdim, geçen yıl da tekrar yenilenerek fiber geldi ama sorun hala aynı. Bu arada net hızım 24 Mbit, 98 Mbit net hızda da denedim değişen bir şey yok.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı