Film/Dizi izlerken monitörde yırtılmalar oluyor

ddarkbrother20

Hectopat
Arkadaşlar monitörüm LG 22MK400H-B. Acaba NVIDIA ekran kartım olduğu için mi böyle yapıyor bilmiyorum. Satın alırken dikkat etmemiştim çünkü. DP kablosu alıp G-Sync açsam geçer mi acaba sorun? Sizce sorun nereden kaynaklanıyor ve nasıl çözerim? Yani nasıl anlatsam mesela film izlerken ekranın ortasında bir yırtılma oluşup gidiyor. Dalgalanma gibi düşünün. Aynı şu videonun 20-22 saniyeleri arasında olduğu gibi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dizi ve filmler genelde en fazla 60 FPS videolardan oluşuyor. FPS-Hz farkından olacağını sanmıyorum.

Konu dahilinde bilgim yok lakin eğer internet tarayıcısı üzerinden izliyorsanız donanım güçlendirme ayarlarına bakabilirsiniz. Ama yok VLC, WMP üzerinden açıncan da oluyor diyorsanız bilgim yok.

Umarım sorunu çözersiniz 🙏

Ekran kartı sürücünüz yanlıştır veya 1080p desteklemiyordur ya da çok fazla ısınmıştır.
Dediğiniz yönergelerin hiçbirini yaşamıyorum.
Dizi ve filmler genelde en fazla 60 FPS videolardan oluşuyor. FPS-Hz farkından olacağını sanmıyorum.

Konu dahilinde bilgim yok lakin eğer internet tarayıcısı üzerinden izliyorsanız donanım güçlendirme ayarlarına bakabilirsiniz. Ama yok VLC, WMP üzerinden açıncan da oluyor diyorsanız bilgim yok.

Umarım sorunu çözersiniz 🙏
Dostlar bu olayın bir çözüm yolu yok mudur ya? Ne yapabilirim ki bu sorunu çözebilmek için acaba?

Geri
Yukarı