Filtre kahve makinelerinde kahveler sıcak olmuyor mu?

cagatay1926

Decapat
Arkadaşlar merhaba, uzun yıllardır 3'ü 1 arada kahve tüketiyorum ve sıkılmaya başladım, filtre kahveye yönelmek istedim ve bir makine aldım. Makine ise karaca hatır Plus 2'in 1 adlı bir makine, öncelikle kendimce yaşadığım bir sorunu anlatmak istiyorum, yıllardır 3'ü 1 arada içtiğim için ve kettle da suyu ısıttığım için sıcaklığına alıştım. Fakat bahsettiğim makinede filtre kahve yapmak istediğimde ılığa yakın hatta ılıktan biraz fazla sıcak oluyor 3-4 dakika içerisinde hemen soğumaya başlıyor, filtre kahve makinelerinde bu normal mi? Eğer değil ise aldığımı iade edeceğim ve 500 TL bandında filtre kahve makinesi önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kahve kaba döküldüğü anda çıkarıyor musun? Kaba döküldükten sonra hazır olmasını beklemen lazım o ısıtıyor onu.

Bende de böyle.

Cam fanusun altında genelde sıcak tutan metal bir tabaka olur. Sende o yoksa kahveyi yaparken suyu ısıtıp kahveyi yapıyordur ve sonrasında benden bu kadar kardeş gerisi sende diyor olabilir.

Bende Sinbo SCM-2953 var. Fişe takılı ve açık olduğu sürece alttan ısıtmaya devam ediyor. Normalde de böyle olması lazım.

@Therapie TAXI su akmayı bıraktıktan sonra 5 dakika kadar bekliyorum.
@EmirOzylds aynı makineyi mi kullanıyorsun?
@Kunget evet o metal tabakaya elimi 1 saniye bile dokunduramıyorum o kadar sıcak.
@191030 kahve ilk yapım sürecinde ılık oluyor yani kahve demleme işlemi bittikten sonra 5 dakika kadar bekliyorum yine de sonuç aynı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…