Filtre kahve önerisi

FurkanErol45

Hectopat
Merhabalar, filtre kahve konusunda neredeyse hiç bilgili değilim daha önceden Jacobs Monarch almıştım 1kg'lik tadının idare eder olduğunu düşünmüştüm fakat ben daha aromatik ve biraz daha sert bir kahve arayışındayım. Fiyat performans olarak önerebileceğiniz filtre kahve öneriniz varsa bekliyorum.

Tchibo privat kaffee latin grande kahvesinin güzel olduğunu okudum fakat 500 gr kahveye 130 tl verilir mi o kısımda emin olamadım eğer iyi derseniz bu kahveyi de deneyebilirim.

500 gram kahveye verilir de, market kahvelerine verilmez. Bunlar aylar önce kavrulmuş ve öğütülmüş olduğundan çoktan bayattır. Çok daha taze olarak şu ürünü önerebilirim: https://www.trendyol.com/grizzly-co...193201912?boutiqueId=594869&merchantId=158173

Çekirdek seçeneği var ancak soru sor kısmından yazıp öğütülmüş isterseniz yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Öneri için teşekkür ediyorum, soru olarak sordum bakalım eğer öğütülmüş gönderebilirlerse bunu alırım büyük ihtimal.

500 gram kahveye verilir de, market kahvelerine verilmez. Bunlar aylar önce kavrulmuş ve öğütülmüş olduğundan çoktan bayattır. Çok daha taze olarak şu ürünü önerebilirim: https://www.trendyol.com/grizzly-co...193201912?boutiqueId=594869&merchantId=158173

Çekirdek seçeneği var ancak soru sor kısmından yazıp öğütülmüş isterseniz yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Kavrumu espresso için denmiş de sorularda. Acaba bu farklı bir tür kahve mi diye merak uyandırdı. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Öneri için teşekkür ediyorum, soru olarak sordum bakalım eğer öğütülmüş gönderebilirlerse bunu alırım büyük ihtimal.

Kavrumu espresso için denmiş de sorularda. Acaba bu farklı bir tür kahve mi diye merak uyandırdı. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.
Demleme yöntemleri genel manada ikiye ayrılır: Espresso ve filtre. Filtre yöntemler french press ve filtre kahve makinesi diyebiliriz. Espresso ise espresso makinesi kullanılarak yapılır. Latte, cappucino gibi içecekler espresso'dan yapılır.

Espresso ve filtre yöntemleri için ayrı ayrı kavrumlar uygulanabilir. Espresso daha koyu kavrulur, temel fark budur. Firma kavurduğu kahveyi espresso için önerdiğini söylüyor ancak sert ve yoğun kahve seven pek çok kişinin filtre demleme yöntemlerinde de kullandığını belirtiyor. Birkaç kişinin de yorumunu gördüm çok beğenmişler. Ben de henüz sipariş ettim, bekliyorum.

Kısa cevap: Bildiğimiz kahvenin biraz daha koyu kavrulmuşu.

Yeni konular

Geri
Yukarı