Final sınavına girememek

Bilginiz yoksa yanlış bilgi vermemenizi öneririm. Hangi üniversite olduğunu bilmeden, yönetmeliğini okumadan yorumda bulunmanız yanlış bilgi vermenize neden oluyor.

Final sınavından kalırsanız bütünlemeye girersiniz fakat final sınavına girmezseniz bazı üniversitelerde telafi sınavı vardır ve sağlık raporu ile tekrar telafisine girebilirsiniz. Ondan da geçemezseniz bütünlemeye girersiniz, hakkınız olur.
Bilgim var, olmayan şeye de o konuda bilgim yok, benim eksikliğim diye cevap verdim. Kendim Mersin Üniversitesi'ndeyim ve finalden kaldığımızda veya giremediğimizde direkt bütünlemeye kalmış oluyoruz. Bizde rapor sadece vizede geçerli. Ben de buna göre cevap verdim. Ki "normalde böyle olur" yazdim.

Bilgim olmayan şeye "o konuda bilgim yok" yazdım. Yani ben bilgi vermedim 2. mesajımda.

Bana yanlış bilgi uyarısı atıyorsaniz konu sahinine de gidin yetersiz bilgi verdiği için uyarı atın 👍

Ayrıca bana uyarı veriyorsaniz "finalde girmediysen büte kalmış oluyorsun direkt" yazana da uyarı verin. O halde direkt büte de kalmamış oluyor. Finalde rapor geçerli olabiliyormuş mesela. Bu da yanlış bilgi değil mi?

Geri
Yukarı