Fırçasız motora DC akım vermek

Dvtak

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Berber çırak-kalfa, Elektronik Ön Lisans
Fırçasız motor DC akım ile çalışır mı?

IMG-20190801-WA0009.jpg

Buradaki fırçasız motora siyah ile kırmızı kablodan 6V verip motoru çalıştırdığını söyleyen biri var bu doğru mu?
Motor bozulmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fırçasız motor DC akım ile çalışır mı?

Eki Görüntüle 423054

Buradaki fırçasız motora siyah ile kırmızı kablodan 6V verip motoru çalıştırdığını söyleyen biri var bu doğru mu?
Motor bozulmuş olabilir mi?
Motorun fırçalı veya fırçasız olması ile AC veya DC olması arasında nasıl bir ilişki kurdunuz tam olarak sorduğunuz soruyu anlayamadım. Araçta kullandığınız pil DC akım kaynağı. Kullandığınız motor da zaten DC akım ile çalışan bir motor. DC akım ile çalışan bir motora DC akım verildiğinde çalışması gayet normal.

• Mid Mounted Fullymax 11.1v 3900mAh Li-Po re-chargeable Battery
  • 80A Brushless fan cooled Hobbywing ESC
Required To Use
  • 8 x AA Batteries
Hem lipo hem AA pilli, dönüşüm yapmıyor ise DC.

Kontrolcü olmadan direkt DC ile çalıştıramazsın, motor ısınır sadece. HDD motorlarında da aynı durum geçerli.

Son düzenleme:
Aracın bir sıkıntısı var halen çözemedim motor çok güçsüz arabayı itemiyor. Ve ya ESC bozuk diyeceğim ama motor da çalışıyor servoda çalışıyor. İleri ve geri gaz veriyorum araba kalkarken titriyor.
Arabanın difransiyellerine dişlilerine baktım sağlam ama motora gaz veriyorum parmağımı değdirince duruyor. Videosunu koyarım yakın zamanda.

Aracın bir sıkıntısı var halen çözemedim motor çok güçsüz arabayı itemiyor. Ve ya ESC bozuk diyeceğim ama motor da çalışıyor servoda çalışıyor. İleri ve geri gaz veriyorum araba kalkarken titriyor.
Arabanın difransiyellerine dişlilerine baktım sağlam ama motora gaz veriyorum parmağımı değdirince duruyor. Videosunu koyarım yakın zamanda.
Hocam fazla bir bilgim yok fakat motorda sorun olabilir mi? Elinizde aynı değerle başka bir motor varsa onu denemeniz iyi olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı