Firefox için AdBlockPlus vs uBlock Origin

boncihhobber

Decapat
Merhaba, foruma yeni katıldım ve bir sorum olacaktı. Mozilla Firefox için en optimize ve en iyi AdBlocker hangisi? En çok indirilen 2 AdBlocker uBlock Origin ve AdBlockPlus.

AdBlockPlus 6 Milyon indirme. uBlock ise 5 milyon. Çoğu yerde Firefox için en optimize ve iyi uBlock, Origin derken bazı kaynaklar
En iyi AdBlocker Adblockplus diyor. Aynı Zamanda AdBlockPlus Firefox'un önerilen listesinde yok ve Firefox önerilen eklentiler dışında eklentileri indirmenizi tavsiye etmiyoruz diyor.

Tabii ki de uBlock.

ABP bazı sitelerde sorun olurken uBlock'ta öyle bir sorun hatırlamıyorum. Yalnız Safari için ne önerirsiniz ? Önceki bilgisayarımda Adguard for Safari ile sorun yaşamazken şimdi yüklediğimde Youtube'de çalışmıyor.

Adblock Plus'ın yanlış hatırlamıyorsam bazı reklamları kasıtlı olarak ihmal ettiği ve bunun karşılığında da şirketlerden para aldığını hatırlıyorum. Ayrıca sonradan Google'a satıldığını hatırlıyorum.

uBlock Origin açık kaynak, güvenilir ve gerçekten işini yapan bir uzantı. Bunu tercih etmeniz daha uygun olur.

uBlock Origin çok daha iyi bir engelleyici tavsiye ederim. Adblock ve Adblock Plus bazı reklamları para karşılığı engellemiyor. İzin verilen reklamlar denilen olaya üyeler yani. Hatta Adblock uzantısı reklam engelleme filtresi olarak geçen Easylist kapalı olarak geliyor. Adblock kendine ait bir filtresi var, bu filtre çoğu reklamı görmezden geliyor.

Safari tarayıcısı olmadığından eklenti ayarları nasıldır bilmiyorum. Ama AdGuard için tavsiye ettiğim eklenti ayarlarına göz atabilirsiniz. @Camila
Ya da bağlantıdaki uzantıları test edebilirsin.
Adblock üstteki eklentiler işe yaramazsa önereceğim bir uzantı.

UBlock öneririm.

Dediğiniz doğru hocam abdblock Plus bazı reklamları kasten engellemiyor hatta bununla ilgili rüşvet alıyor iddiaları da vardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…