Firefox tüm yer imleri bilgisini sildi!

gregor cemsa

Hectopat
Şu lanet Firefox giriş yap seçeneğiyle kayıt olayım dedim, hiçbir albenisi de yok denemek istedim. Lanet Firefox çıkış yapıp verileri sil dediğimde gitmiş tüm yer imleri ve geçmişi de silmiş ya! Bu yer imleri bilgisini nasıl geri getirebiliriz? Yahu ne yer imi kalmış ne uzantı ne tema bu ne saçma bir şey ya?

Son düzenleme:
Firefox'u aç CTRL+Shift+o yapıp yer imleler menüsüne gir. Üst menüden "içe aktarma ve yedekleme" bölümüne tıkla.
Orada geri yükle var oraya basın eğer önceden yedeklendiyse geri kurtarabilirsiniz diye biliyorum bir deneyin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-10-30 21-41-03.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-10-30 21-41-03.png
    2,6 KB · Görüntüleme: 49
Kontrol Shift o mu? Yaptım hiçbir şey olmuyor bu kombinasyonla tarayıcıda? Sadece yer imleri değil her şey gitmiş ya lanet Firefox yüzünden tüm parolalar, yer imlerindeki sayfalar her şey, geçmiş hepsi silinmiş. Ben sadece giriş yaptığım kullanıcı için bilgileri siler diye sil seçeneğini kullandım lanet olsun nerden kurcaladık şunu. İşin yoksa uğraş dur sayfalarla uzantılarla.

parolalar uzantılar gitti.
Eski klasörünü şuanki klasör ile değiştir. Aşşağıda ki adımları yaparsan düzelebilir.
Menü düğmesine
Fx57menu
tıklayın ardından Yardım'a tıklayın ve Sorun giderme bilgileri'ni seçin. Sorun giderme bilgileri sekmesi açılacaktır.
Profil dizininin yanındaki Uygulama temelleri bölümünün altındaki Dizini aç düğmesine tıklayın. Profil klasörünüz açılacaktır.

2.
* Firefox menüsüne
Fx57Menu
ve ardından Çık'ı seçin.
* Mevcut profil klasörünüzle yedek profil klasörünüzün adları aynıysa mevcut klasörü yedek klasörle değiştirmeniz yeterlidir. Sonra Firefox'u açabilirsiniz.
  • Önemli: Bu yöntemin çalışması için klasör adlarının, rastgele oluşturulmuş 8 karakter de dahil olmak üzere, tam olarak aynı olmaları şarttır. Adlar uyuşmuyorsa veya yedeği farklı bir konuma geri yükleyecekceniz aşağıdaki adımları uygulayın.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü - 2020-10-30 22-19-16.png
    Ekran Görüntüsü - 2020-10-30 22-19-16.png
    3,5 KB · Görüntüleme: 79
Bahsettiğin kısmı da gördüm, ''profil klasörü'' kısmında. Masa üstüne bir klasör geldi. ''Eski Firefox verileri'' adıyla? O klasör içinde de ''2t3xfism.default-release'' isimli bir klasör mevcut. Şimdi bu klasörü mü kesip yapıştıracağım profil klasörü içine? Ve profil klasörü içindeki klasör isimleri de şu şekilde:

...

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (59).jpg
    Ekran Görüntüsü (59).jpg
    96,6 KB · Görüntüleme: 32
Bahsettiğin kısmı da gördüm, "profil klasörü" kısmında. Masa üstüne bir klasör geldi. "Eski Firefox verileri" adıyla? O klasör içinde de "2T3xfism. Default-release" isimli bir klasör mevcut. Şimdi bu klasörü mü kesip yapıştıracağım profil klasörü içine? Ve profil klasörü içindeki klasör isimleri de şu şekilde:

Eski klasörünü şuankine yapıştır ( eski klasörü genede bir yere gene kopyala olmazsa onlarda gitmesin ) - isimleri (orada yazan kod) tamamiyle adını da aynı yap klasörün eskisinin aynısı olsun.

Eski klasörünü şuankine yapıştır ( eski klasörü genede bir yere gene kopyala olmazsa onlarda gitmesin ) - isimleri (orada yazan kod) tamamiyle adını da aynı yap klasörün eskisinin aynısı olsun.
Yaptım, masaüstündeki klasör ismiyle profil klasörü içindeki ismi aynı yaptım ve masaüstüne gelen ''eski klasörü'' o klasör içine attım, maalesef uzantılar/eklentiler gelmedi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı