Firefox vs Brave

NORONR

Centipat
Normalde ben Firefox kullanıyorum ama Brave ilgimi çekti ve kullanmayı denedim. Reklam engelleyiciyi uBlock Origin ile karşılaştırdım ama sonuç pek iyi değil uBlock Origin için gerekli ayarları yaptığımda sitedeki 40 farklı reklam vb. engelliyor ama Brave'nin kendi reklam engelleyicisi sadece 13 reklamı engelledi. Brave kendi eklentisi çalışırken diğer eklentilerin çalışmasını engelliyor sanırım ama Brave Firefox'tan belirgin şekilde daha hızlı. Hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?

Brave benimde ilgimi cekmisti fakat suan kullandigimdan cok pismanim. Sadece hesaplarin sifresini bulmaya usendigim icin birakamiyorum. Bug dolu bir tarayici.

Brave her türlü reklamı engelliyor bende. Ayrıca varsayalan olarak filtre özelliği var ve bir sürü filtrede yüklü geliyor. Örneği Easy-Cookie list ile siteleri çerez toplama izinlerini sunan blokları yada pop-up direkt devre dışı bırakıyor
2020'den beri kullandığım en iyi tarayıcı. Brave en iyisidir.

Lag yok, sayfaları hızlı yüklüyor, Ram tüketimi az, gizlilikte diğerlerine göre önde ama Firefox ile yakınlar.

Zaten ya Firefox yada Brave kullan.

Brave'den önce eski Edge'i kullanırdım. Tasarımı farklı diye, çok hoştu.

Brave veya Edge. İki tarayıcıyı da uzun zamanlar kullandım ve ikisinden de memnun kaldım. Şuan Brave kullanıyorum daha estetik durduğu için.

Geri
Yukarı