Firefox yüksek RAM kullanımı

ResourN~

Hectopat
Selamlar dostlar. Bugün Opera'dan Firefox'a geçme kararı aldım lakin RAM kullanımları biraz yüksek gibi geldi. Sistem konusunda pek sıkıntım yok fakat dikkatimi çekti biraz. 2-3 sekme ve 2 eklenti aktif çalışırken yaptığımız şeye göre genel olarak 550-600 MB civarlarında seyrederken duruma göre 1 GB+ civarlarına kadar çıkabiliyor.
Ne düşünüyorsunuz durum hakkında? Kullanan arkadaşlar sizlerde durumlar nasıl?

Hocam verileri hepsi topluyor bu sebeple geçmeniz saçma olmuş Opera kullanabilirsiniz.

Haklısınız hepsi topluyor fakat araştırmalarıma göre Firefox bu konuda diğerlerine göre daha iyi ve en azından minimal düzeyde topluyor deniyor.

RAM kullanılmasın diye kapat PC'yi çok saçma RAM al tak... Chrome kullanıyorum 4 GB RAM ile sorun yok...

RAM kullanılmasın diye kapat PC'yi çok saçma RAM al tak... Chrome kullanıyorum 4 GB RAM ile sorun yok...

? Hocam bende de sorun olduğunu belirtmedim zaten. Diğerine göre yüksek RAM kullanıyor dolayısıyla diğer arkadaşlardaki durumu merak ettiğim için konu açtım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…