Firewall kendi kendine siteleri engeller mi?

Miliarium

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba, kullandığımız firewall bazı siteleri kendi kendine engelliyor.
Durumu IT departmanına sorduğumuzda "Web sitelerine güncelleştirme geldiğinde içerisindeki kodlar değişir ve her kod değiştiğinde firewall bu siteleri engeller. Bu durum hep vardı ve gelecekte de olacak." cevabını verdiler.

Bu cevap bize biraz saçma geldiğinden sizlere sormak istedim.

Durumu ıt departmanına sorduğumuzda "web sitelerine güncelleştirme geldiğinde içerisindeki kodlar değişir ve her kod değiştiğinde firewall bu siteleri engeller. Bu durum hep vardı ve gelecekte de olacak." cevabını verdiler.

Saçmalık yok. Güvenlik duvarınız yabacı Kodlar'a karşı güvenlik tedbir alıyor ve bu güzel bir şey.

Durumu IT departmanına sorduğumuzda "Web sitelerine güncelleştirme geldiğinde içerisindeki kodlar değişir ve her kod değiştiğinde firewall bu siteleri engeller. Bu durum hep vardı ve gelecekte de olacak." cevabını verdiler.

Normal önceden bir şey yoksa sonra bir şeyler eklenmişse onu zararlı yazılım olarak algılar ve engeller.

Normal önceden bir şey yoksa sonra bir şeyler eklenmişse onu zararlı yazılım olarak algılar ve engeller.
Anladığım kadarıyla bu tanım genel olarak doğru. Peki bu durum global ve çok bilinir sitelerde de geçerli midir?
Örneğin en son web.whatsapp ve marinetraffic.com adresleri kendi kendine engellendi.
Biz bu siteleri sabah akşam sorunsuz kullanıyorduk ve bildiğimiz bir değişiklik vs olmamıştı

Anladığım kadarıyla bu tanım genel olarak doğru. Peki bu durum global ve çok bilinir sitelerde de geçerli midir?
Örneğin en son web. WhatsApp ve marinetraffic.com adresleri kendi kendine engellendi.
Biz bu siteleri sabah akşam sorunsuz kullanıyorduk ve bildiğimiz bir değişiklik vs olmamıştı

Değişiklik vs yoksa kendi kendine engellemez. Bilerek engellenmiş olabilir.

Geri
Yukarı