Firmalar laptoplarda neden Celeron işlemci kullanıyor?

theoficcer

Centipat
Daha fazla  
Son zamanlarda sürekli karşıma çıkmaya başladı. Değmeyecek fiyatlarda Celeron işlemcili laptoplar görüyorum. Alanlar da hâyli fazla görünüyor. Kozmetik olarak genelde güzel olup performans anlamında 2010'ların gerisinde kalan bir laptop oluyor. Araştırdığımda gündelik işler için kullanıldığı söyleniyor fakat bu işlemcinin bunu bile yapamayacağını düşünüyorum. Sizin fikirleriniz nelerdir? Deneyiminiz oldu mu?

Evet, piyasadaki Celeron N model işlemciler 3-4. nesil mobil işlemciler gibi performans veriyor. 10 senelik laptopımdaki işlemciyle son model Celeron işlemci arasındaki fark çok komik, 4-5 bine satıyorlar bu işlemcili laptopları:

1688579498686.png

Avantaj olsa olsa pil süresi ve daha hafif olması olur herhalde.

Evet, piyasadaki Celeron N model işlemciler 3-4. nesil mobil işlemciler gibi performans veriyor. 10 senelik laptopımdaki işlemciyle son model Celeron işlemci arasındaki fark çok komik, 4-5 bine satıyorlar bu işlemcili laptopları:

Eki Görüntüle 1849337

Avantaj olsa olsa pil süresi ve daha hafif olması olur herhalde.
Evet maalesef çok komik fiyatlarda satılıyor. Fakat alımın bu kadar olması tüketicinin donanım bilgisinin olmadığını gösteriyor. Ben de yukarıda arkadaşın dediği gibi insan kazıklamak olduğunu düşünüyorum. Bu işlemciler tablet pclerin kullandığı atom işlemcilerle ancak yarışır.

Yeni konular

Geri
Yukarı