FiveM %100 CPU kullanımı

İşletim sistemi
Windows 10

EnesAkgül

Centipat
Sistemim:
Ryzen 3 3200G.
Vega 8.
2x8 16 GB 3000 MHz RAM.
A320-M S2H.

FiveM oynarken sistemim neredeyse sürekli %100 CPU kullanıyor fakat GPU %70 civarında sanırım, bu yüzden FiveM'de araba sürerken render yapamıyor ve yerin altına düşüyorum. Yakın zamanda bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat bunun bir çözümü olup olmadığını merak ediyorum.

Sistemim:
Ryzen 3 3200G.
Vega 8.
2x8 16 GB 3000 MHz RAM.
A320-M S2H.

FiveM oynarken sistemim neredeyse sürekli %100 CPU kullanıyor fakat GPU %70 civarında sanırım, bu yüzden FiveM'de araba sürerken render yapamıyor ve yerin altına düşüyorum. Yakın zamanda bir ekran kartı almayı düşünüyorum fakat bunun bir çözümü olup olmadığını merak ediyorum.

Ayni sorunu Luis de yasadi. Oyun zaten buglı. Bu oyunun optimizasyon sikintisindan oluyor. Sonuc olarak Vega ekran karti kullaniyorsun. AMD darbogaz olmamasi için zaten islemciyle GPU'yu ayarlamis. Bir ihtimal arka planda cok uygulama acik olabilir ya da yayin yapiyor olabilirsin. Belki de Luis sensin ya da bilgisayarinda virus olabilir. Bir cok ihtimal var. Bunu bilgissyara bakmadan anlayamayiz.

Ayni sorunu Luis de yasadi. Oyun zaten buglı. Bu oyunun optimizasyon sikintisindan oluyor. Sonuc olarak Vega ekran karti kullaniyorsun. AMD darbogaz olmamasi için zaten islemciyle GPU'yu ayarlamis. Bir ihtimal arka planda cok uygulama acik olabilir ya da yayin yapiyor olabilirsin. Belki de Luis sensin ya da bilgisayarinda virus olabilir. Bir cok ihtimal var. Bunu bilgissyara bakmadan anlayamayiz.

Hocam daha dikkatlı yazmalısın. Çoğu kurala uymamışsın. (Konu dışı)

Ayni sorunu luis de yasadi. Oyun zaten buglı. Bu oyunun optimizasyon sikintisindan oluyor. Sonuc olarak Vega ekran karti kullaniyorsun. AMD darbogaz olmamasi için zaten islemciyle GPU'yu ayarlamis. Bir ihtimal arka planda cok uygulama acik olabilir ya da yayin yapiyor olabilirsin. Belki de luis sensin ya da bilgisayarinda virus olabilir. Bir cok ihtimal var. Bunu bilgissyara bakmadan anlayamayiz.

Sırf bu yüzden bilgisayara format attım fakat sorun hala devam ediyor luis kısmını anlamadım? RX 550 4 GB alsam sence sorunum çözülür mü?

FiveM adlı oyun optimizasyon sıkıntısı bir oyun zaten, %100 GPU kısmına gelirsek eğer GPU'yu kullandırtmak istiyorsan ayarları en yükseğe çekmelisin (msaa X2 falanda) fakat FPS kaybı yaşacaksındır.
Yere düşme probleminede Distance Scallingi en yükseğe çekerek azaltabileceğini düşünüyorum.

FiveM adlı oyun optimizasyon sıkıntısı bir oyun zaten, %100 GPU kısmına gelirsek eğer GPU'yu kullandırtmak istiyorsan ayarları en yükseğe çekmelisin (MSAA X2 falanda) fakat FPS kaybı yaşacaksındır.
yere düşme probleminede distance scallingi en yükseğe çekerek azaltabileceğini düşünüyorum.

1650 Super ve i3-9100F im var. Ayarlarımı en yükseğe aldım işlemci kullanımım %100 olduğu ve render yiyp dünyadan aşağı düştüğüm için. Gene de işlemcim %100 kullanıyor ekran kartım da %90 civaro ne yapmam lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı