FiveM FPS düşmesi

İşletim sistemi
Windows 11

Valve

Hectopat
RAM
HyperX 8gb 2400MHZ 1x
Ekran kartı
MSI RX 550 4GB
Anakart
Asus Prime H410M-A
İşlemci
İ3 10100F
Merhaba arkadaşlar, FiveM oynamaya başladım başlayalı sürekli bir drop, araba sürerken FPS düşmesi yaşıyorum sistemimin güncel olduğunu düşünüyorum ama bana oyun zevkini haram kılıyor. Acaba bir çözümü var mıdır? Sürekli drop yemekten ve FPS düşmesinden sıkıldım.

Merhaba arkadaşlar, FiveM oynamaya başladım başlayalı sürekli bir drop, araba sürerken FPS düşmesi yaşıyorum sistemimin güncel olduğunu düşünüyorum ama bana oyun zevkini haram kılıyor. Acaba bir çözümü var mıdır? Sürekli drop yemekten ve FPS düşmesinden sıkıldım.

RAM'den dolayı RAM 16 olmazsa FiveM'de FPS dropların daha çok oluyor.

RAM'den dolayı RAM 16 olmazsa FiveM'de FPS dropların daha çok oluyor.

Hocam yukarıda arkadaş RAM'den dolayı değil dedi de.
Birkaç grafik ayarıyla çok rahat çözülebilecek bir durum. Teknoloji dahileri şimdi gelip RAM, RAM'dan dolayı, RAM, derler.
Hocam nasıl bir grafik ayarı yardımcı olur musunuz ?

Birkaç grafik ayarıyla çok rahat çözülebilecek bir durum. Teknoloji dahileri şimdi gelip RAM, RAM'dan dolayı, RAM, derler.

Eski bilgisayarımda 8 GB RAM'im vardı. Grafik ayarlarım en düşük gölgeler kapalı drop yiyordum, 16 GB RAM'e geçtim ve droplar tam olarak gitmedi ama 10 tane oluyorsa 2'ye düştü. Teknoloji dahisi değilim, yaşadığım için biliyorum. Arkadaşlarımdan birisi de sorunu RAM ile çözdü. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam oyun SSD'ye mi yüklü eğer SSD'inize yükle değilse yükleyerek de sorunu azaltabilirsiniz eğer arkadaşın dediği gibi grafikleri düşürmek isterseniz FiveM'in settings dosyasından gölgeleri 0 yaparak da oynayabilirsiniz sorun 1 sunucuda oluyorsa sunucu sıkıntılıdır eğer birçok sunucuda sorunu yaşıyorsanız ayarları kurcalayın.

Şimdi birileri gelip, teknoloji dahisi değilim, hatta ne dahiyim ne de teknolojiden anlarım, sadece ilk insanlar gibi deneme yanılma ile hareket ederim, o yüzden ben RAM yükselttim oyun süper oldu efsane oldu, der. Böyleleri bu tarz durumlar için ekran kartı ve işlemci değiştirmelerini niye tavsiye etmiyor anlamış değilim. Hatta kişi komple bilgisayarı değiştirsin, hiç kasmaz. Bir akıllı onlar çünkü. Aynı şey hala geçerli, birkaç grafik ayarıyla çok rahat çözülebilecek bir durum.

Geri
Yukarı