FiveM sunucu önerisi

FearlessDark

Centipat
Daha fazla  
İlk defa FiveM başlayacağım. Daha önceden GTA San Andreas'ın Online'ı olan MTA San Andreas'ta yaklaşık 1000 saat kadar rol geçmişim var. FiveM'de ise 0 saatim var, whitelist olursa güzel olur. Toksiklik olmayan, sosyal RP odaklı önerebileceğiniz sunucu var mı? Yaş 17.

İnternetteki videolardan gaza gelip başladıysan baştan söyleyeyim FiveM'de rol yapmak MTA'da rol yapmaktan çok farklı. O videolardaki ortamlar artık yok, sunucuların neredeyse hepsi rezalet durumda ve adaletten yoksun.
Öncelikle "0" saat ile "Whitelist" olan bir sunucuya girmen çok zor, "Whitelist" olan ve kısmen ortalama rol kalitesine sahip sunucular bile en az "150" FiveM'in yoksa yetersiz saat sebebiyle başvurunu reddeder. Bunun için "Freeroam" sunucularında yanlayarak saat kasabilir, "Non-Whitelist" rol yapma sunuclarında FiveM hakkında tecrübe edinebilir veya saat kasma uygulamalarıyla 150 saat olana kadar bekleyebilirsin. Sesin ince değilse mülakatlarda 18 yaşındayım de geç, çünkü çoğu ortalama kalitede sunucu 18 yaşından küçüksen bu sefer yetersiz yaş sebebiyle başvurunu reddeder.
Benim tavsiyem hangi sunucuda oynayacağını düşünme, aç "Fivem RP terimleri"ni güzelce ezberle. Sonra aç sunucu listesini oradan isminde "Yeni açıldı/Giriş ikramiyesi/ Sosyal RP/ Aile, çete yok" gibi şeyler yazan kalabalık bir sunucuya gir ve bu P2W yuvası torpil çukurundaki macerana başla. Temelde sunucu listesindeki bütün sunucular aynı. Eğer kendine çok güveniyorsan bu sunucularda FiveM'in temelini kavradıktan sonra EDRP veya VORP gibi tanınmış sunuculara başvurabilirsin.
FiveM saatim:

1681987342157.png

İnternetteki videolardan gaza gelip başladıysan baştan söyleyeyim FiveM'de rol yapmak MTA'da rol yapmaktan çok farklı. O videolardaki ortamlar artık yok, sunucuların neredeyse hepsi rezalet durumda ve adaletten yoksun.
Öncelikle "0" saat ile "whitelist" olan bir sunucuya girmen çok zor, "whitelist" olan ve kısmen ortalama rol kalitesine sahip sunucular bile en az "150" FiveM'in yoksa yetersiz saat sebebiyle başvurunu reddeder. Bunun için "freeroam" sunucularında yanlayarak saat kasabilir, "non-whitelist" rol yapma sunuclarında FiveM hakkında tecrübe edinebilir veya saat kasma uygulamalarıyla 150 saat olana kadar bekleyebilirsin. Sesin ince değilse mülakatlarda 18 yaşındayım de geç, çünkü çoğu ortalama kalitede sunucu 18 yaşından küçüksen bu sefer yetersiz yaş sebebiyle başvurunu reddeder.
Benim tavsiyem hangi sunucuda oynayacağını düşünme, aç "FiveM RP terimleri"ni güzelce ezberle. Sonra aç sunucu listesini oradan isminde "yeni açıldı/Giriş ikramiyesi/ sosyal rp/ aile, çete yok" gibi şeyler yazan kalabalık bir sunucuya gir ve bu P2W yuvası torpil çukurundaki macerana başla. Temelde sunucu listesindeki bütün sunucular aynı. Eğer kendine çok güveniyorsan bu sunucularda FiveM'in temelini kavradıktan sonra edrp veya vorp gibi tanınmış sunuculara başvurabilirsin.

Doğruyu söylemek gerekirse, evet bazı videolardan görüp buradaki rol ortamının daha iyi olduğunu düşündüm. Ve yeni daha güçlü bir bilgisayara geçince heves ettim. MTA'da oynadığım sunucunun kapanması'da bu iteğimi tetikledi. Bir şey daha sormak istiyorum. Bu SDK olayı ile alakalı. Ben oyunu Epic Games üzerinden edindim, ve bu saat sayma olayını SDK ile çözemedim. Steam'e baktığımda öyle bir uygulama görünmüyor. Bu konuda ne yapmam gerek? Ve bu kadar saat FiveM oynatacak kadar saran illaki bir sunucu vardır. Hangi sunucu acaba? Freeroam girmek istemiyorum. Non-whitlist sunucularda troll çok var mıdır?

Doğruyu söylemek gerekirse, evet bazı videolardan görüp buradaki rol ortamının daha iyi olduğunu düşündüm. Ve yeni daha güçlü bir bilgisayara geçince heves ettim. MTA'da oynadığım sunucunun kapanması'da bu iteğimi tetikledi. (1) Bir şey daha sormak istiyorum. Bu SDK olayı ile alakalı. Ben oyunu Epic Games üzerinden edindim, ve bu saat sayma olayını SDK ile çözemedim. (2) Steam'e baktığımda öyle bir uygulama görünmüyor. Bu konuda ne yapmam gerek? (3) Ve bu kadar saat FiveM oynatacak kadar saran illaki bir sunucu vardır. Hangi sunucu acaba? (4) Freeroam girmek istemiyorum. Non-whitlist sunucularda troll çok var mıdır?
1- Oyunu (GTA 5) hangi platformdan aldığın fark etmiyor, SDK olarak yazan şey aslında FiveM, sadece "FiveM" ismi yerine "Source SDK 2007" yazıyor. FiveM'in kendi adında bir Steam sayfası yok.
2- FiveM'i Steam'de aratarak bulamazsın, internetten indireceksin. FiveM'i kısayol ile (masaüstünden) açtıktan sonra Steam'de "FiveM" oynuyor olarak gözükeceksin ancak saat ilerlen "SDK 2007" adı altında kaydedilecek.
3- Benim 2000 saat kastığım süreçteki sunucuların hiçbirisi artık yok, eskiden acayip zevkliydi ancak artık o zevki veren bir sunucu bulamıyorum. Bu süreçte tanıştığım ekiplere bakınca kimsenin memnun olduğu bir sunucu bulamadığını öğrendim. FiveM oynamayı uzun süre önce bıraktığım için şu an hangi sunucu hangi durumda pek bilgim yok, hatta sunucu listesindeki sunucuların %90'ını tanımıyorum bile. Eski güzel sunucular hep kapanmış.
4- Evet, 15 yaşında kendini komik sanan çocuklar "Non-Whitelist" sunuculara girip hile açıyor veya kendilerince trollemeye çalışıyorlar. Ancak bazı çocuklar yüzünden bütün sunucuları kesip atmaya gerek yok, istersen şansını dene.

Yeni konular

Geri
Yukarı