Fiyat Performans 30 Metre CAT6 Kablo Tavsiyesi

tanakasuna

Kilopat
2 adet 25-30 metre aralığında CAT6 kablo alacağım. İnternetim 80 megabit. VDSL kullanıcısıyım.
Özellikle kaliteli olması gerekiyor kablonun çünkü uzun süreli kullanacağım. Ugreen markaya baktım ancak çok pahalı gözüktü gözüme.
Bir tık ucuzu ama kalitelisini de bulamadım, belki bilen arkadaşlar vardır. Amazon'dan Alfais marka aldım yorumları okuyunca jeton düştü.
Bayağı kötü diyorlar, iade edeceğim.
Modemin bulunduğu odadan salona bu iki kabloyu çekip akıllı televizyon ve dizüstüne bağlayacağım.
CAT6 olmak zorunda değil, CAT5E kablo da olur. Yeter ki kaliteli olsun ama aşırı pahalı olmasın Ugreen gibi.
Bir de kesinlikle "CCA" yani "BAKIR KAPLI ALÜMİNYUM" kabloları tavsiye etmiyorlar. "Solid Copper" olmalıymış yani saf bakır.
AWG oranı da düşük olmalı yani kablo kalınlığı ne kadar kalınsa o kadar iyi fakat şimdi ben böyle anlatınca herkesin aklına yine Ugreen geldi ancak iki adet 30 metre kabloya 400 TL para ödemek istemiyorum. Eğer indirimde gördüyseniz link paylaşırsanız sevinirim.
İki adet 30 metre sahte CAT6 Alfais marka kabloya 140 TL verdim. Bir tık fazla verip kaliteli CAT5E almaya bile razıyım.

Alfais 4518 Cat6 Ethernet Patch İnternet Kablosu, Mavi 20 Metre : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Son düzenleme:
Hepimiz iyi kablo istiyoruzda 10 Gigabit hızamı ulaşmak istiyorsunuz acaba.
1 Gigabitten 100 Mbps modunamı düştü sorun nedir ?

Önemli olan Ethernet durum ayarlarında Mod'u yakalamak. 1 Gb/Sn olsun yeter.
1665837910161.png

Geri
Yukarı