Fiyat performans tanıtım videosu çekimi için kamera önerisi

Bu arada videonun çok kötü olduğunu da söylemeden edemeyeceğim. Makineyi alırsan umarım daha iyisini çekersin. Adam camdan yansıyor, elinde gimbal olmasına rağmen görüntü zıplaya zıplaya gidiyor, neredeyse hiçbir kısmı net değil, ışık flicker yapıyor, akışkanlık yok vs. :)
Fark ettim hocam oraları, kötü olan tarafları sabitleyen efekt ile düzeltirim, belki güzel dursun diye AE kullanarak 3D text benzeri şeyler de yapabilirim. İlk işimi aldığımda eleştiri için siteye atarım unutmazsam.😀

Güçlü ve çeşitli konular için kullanılabilir bir ışık önerisi bırakıyorum. Bunlardan iki tanesi baya iş görür.

Işık gücü biraz daha zayıf ama hem RGB hem de uzun pil ömrü sunan şu da alternatif olarak akılda kalabilir.

hocam a7s2 çok uzun bir süre kullandım çok güzel bir makine ondan sonra a7iii'e geçmiştim işin ilginç tarafı a7s2'yi bu lens ile de kullanmıştım bi süre .d makine süper ama üzülerek söylüyorum lens çok kötü keskinlik vs. sıfır görüntüden memnun kalmazsın

Gayet iyi. Evet alırsanız işinizi görür zaten Sony'nin A7S serisi video için tasarlanan ayrı bir seri eğer fotoğraf çekimleri ile pek işiniz yoksa bunu alın geçin. 4K, Slog3, ve Full Frame olan bir makine tadından yenmez.
hocam slog3'de 8 bit'de slog'e güzel renk atılmıyor malesef atomos ile 10 bit çekimi yapmıştım bir ara onlada güzel sonuçlar çıkıyor ama ben colorist olmadığım pek iyi bir sonuçta elde edememiş olabilirim :)

Son düzenleme:
hocam a7s2 çok uzun bir süre kullandım çok güzel bir makine ondan sonra a7iii'e geçmiştim işin ilginç tarafı a7s2'yi bu lens ile de kullanmıştım bi süre .d makine süper ama üzülerek söylüyorum lens çok kötü keskinlik vs. sıfır görüntüden memnun kalmazsın

hocam slog3'de 8 bit'de slog'e güzel renk atılmıyor malesef atomos ile 10 bit çekimi yapmıştım bir ara onlada güzel sonuçlar çıkıyor ama ben colorist olmadığım pek iyi bir sonuçta elde edememiş olabilirim :)
Lens öneriniz var mı bu makineye?

Lens öneriniz var mı bu makineye?
hocam benim asıl işim kameramanlık değil diğer yazan arkadaşlar benden daha tecrübeli ben vfx editörüyüm çok çekim yapmıyorum ama başlangıç için 16-35mm lens alsanız baya işinizi görür cropda yapmıyor zaten benim tavsiyem zoom lens almayın çünkü detay çekimler ile bir kurgu yapamazsınız. birde bu makinede 1080p 100fps çekince crop giriyor bilginiz olsun. diğer arkadaşları etiketleyeyim onlar benden daha bilgili yardımcı olsunlar @Justosious @midgardian

Hocam A7S2 çok uzun bir süre kullandım çok güzel bir makine ondan sonra a7ıii'e geçmiştim işin ilginç tarafı a7S2'yi bu lens ile de kullanmıştım bir süre. D makine süper ama üzülerek söylüyorum lens çok kötü keskinlik vs. sıfır görüntüden memnun kalmazsın.

Hocam slog3'te 8 Bit'de Slog'e güzel renk atılmıyor maalesef atomos ile 10 bit çekimi yapmıştım bir ara onlada güzel sonuçlar çıkıyor ama ben colorist olmadığım pek iyi bir sonuçta elde edememiş olabilirim :)

Açık konuşayım 8 bit ile 10 bit arasında çok çok devasa farklar yok ya da benim gözüm görmüyor color grade kısmında amatör olan kişiye zaten puf gelir geçer ben uzun süreler 8 bit ile çalıştım kısa süreler için de diğer yani 10-14 bit gibi oranlarla da çalıştım ama yine çok devasa farklar görmedim dediğim gibi ya da bende sorun var belki de kurgu yaptığım monitörde eğer yeterli bir bilgi var ise güzel bir grade atılır yoksa ufak hatalarla öğrenerek de atılır herkes anasının karnından profesyonel çıkmıyor nasıl olsa YT de bazı elamanlar 8 bit slog 2 ya da slog 3 görüntülere şahane film emulation atıyorlardı oradan örnek biçilebilir. (not kurgu yaptığınız monitör sağlam değilse hiçbirinin önemi yok orada para çok konuşuyor maalesef.)

Açık konuşayım 8 bit ile 10 bit arasında çok çok devasa farklar yok ya da benim gözüm görmüyor color grade kısmında amatör olan kişiye zaten puf gelir geçer ben uzun süreler 8 bit ile çalıştım kısa süreler için de diğer yani 10-14 bit gibi oranlarla da çalıştım ama yine çok devasa farklar görmedim dediğim gibi ya da bende sorun var belki de kurgu yaptığım monitörde eğer yeterli bir bilgi var ise güzel bir grade atılır yoksa ufak hatalarla öğrenerek de atılır herkes anasının karnından profesyonel çıkmıyor nasıl olsa YT de bazı elamanlar 8 bit slog 2 ya da slog 3 görüntülere şahane film emulation atıyorlardı oradan örnek biçilebilir. (not kurgu yaptığınız monitör sağlam değilse hiçbirinin önemi yok orada para çok konuşuyor maalesef.)
monitor önemli tabi hocam 10 bit görüntüyü 6 + frc ile editlersen tabi bi fark göremezsin sonra 85mm f1.8 keskinliği mükemmel olan bi görüntüyü 90PPI bi monitorde bakarsan kötü gözükür :) ama benim tavsiyem illa renksiz çekilecekse slog-2 özellik sony a7s2 için çünkü a7s2 slog-3 görüntüsü gerçekten eziyetten başka bir şey değil en azından kendi tecrübelerim. ha renk atanlar yokmu evet var ama saturation çok basıyorlar. birde günümüzde 10 bit görüntüyü bende çok gereksiz görüyorum reklam filmlerinde kendim izleyeceksem 10 bit çekerim renkler canlı gözüksün videoya baktım mı tat alayım. ama ülkede çoğu kişi gaming monitorü kullanıyor bunlarda 6 bit veya frc ile 8 bit oluyor çok nadir 8 bit olanları gördüm 10 bit yok denecek kadar az o yüzden bencede gereksiz

birde herkesin göz sevki farklı olabilir ben daha keskin diyafram yüksek olan görüntüleri seviyorum ve hep böyle çekiyorum eğer efekt yapmayacaksam bunuda göz önünde bulundurmak lazım

8 bit ile 10 bit arasında devasa farklar var aslında. Bir tarafta 16 milyon diğer tarafta 1 milyar renk var. 8 bit çekim çok sınırlı bir oynama imkanı veriyor. Hazır LUT kullanımı dışında pek hareket imkanı olmaz. LOG çekimin asıl olayı renk atabilmek değil, biraz daha geniş dinamik aralık elde etmek. Farklı ışık koşullarında patlayan kısımları kısmak, karanlık kısımları açmak için ideal. Diğer türlü RAW çekmek daha iyi sonuç verecektir. İmkan varsa bugün 8 bit cihaz almamak lazım. Bir diğer unsur da işi yaptığınız monitör tabii. Sıradan bir oyuncu monitörü veya kurumsal standart bir monitöre sahipseniz 10 bit çekim yapsan da o ekranda göremeyeceğin için bir anlam ifade etmiyor olacak. Bu pahalı bir uğraş sahiden. Bir kamera alıp her şeyi çözemiyorsun.

Sosyal medya tarafı ağırlıklı olarak telefondan izleniyor. Telefonların orta seviye olanları bile artık DCI-P3 %100 gibi değerleri destekliyor. Sosyal medyaya iş yapıyor olsanız da iyi iş çıkartmak önemli oluyor.

8 bit ile 10 bit arasında devasa farklar var aslında. Bir tarafta 16 milyon diğer tarafta 1 milyar renk var. 8 bit çekim çok sınırlı bir oynama imkanı veriyor. Hazır LUT kullanımı dışında pek hareket imkanı olmaz. LOG çekimin asıl olayı renk atabilmek değil, biraz daha geniş dinamik aralık elde etmek. Farklı ışık koşullarında patlayan kısımları kısmak, karanlık kısımları açmak için ideal. Diğer türlü RAW çekmek daha iyi sonuç verecektir. İmkan varsa bugün 8 bit cihaz almamak lazım. Bir diğer unsur da işi yaptığınız monitör tabii. Sıradan bir oyuncu monitörü veya kurumsal standart bir monitöre sahipseniz 10 bit çekim yapsan da o ekranda göremeyeceğin için bir anlam ifade etmiyor olacak. Bu pahalı bir uğraş sahiden. Bir kamera alıp her şeyi çözemiyorsun.

Sosyal medya tarafı ağırlıklı olarak telefondan izleniyor. Telefonların orta seviye olanları bile artık DCI-P3 %100 gibi değerleri destekliyor. Sosyal medyaya iş yapıyor olsanız da iyi iş çıkartmak önemli oluyor.
adam konuştuya gerçekten 10 bit'i ilk defa bu kadar iyi anlatan birini gördüm soluksuz okudum eline sağlık.

Geri
Yukarı