Fizik çalışmak için yer önerisi

706143

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul/Beşiktaş-KKTC
Yarın sabahtan öğlen sonuna kadar fizik çalışmam lazım, sabahtan saat 15.30’a kadar vaktim var, verimli olacak şekilde 10. sınıfın ilk dönem fiziğinin önemli yerlerini ve soru tiplerini görmem lazın, YouTube olur başka yer olur, test kitaplarım ve defterim (dolu dolu) var, önerilerinizi bekliyorum. Yarının sonunda çok istediğim bir şeyi alacağım, lütfen yardımcı olun 🙏
Moderatör ağabey konunun tipini değiştirme lütfen, yarın istediğimi alırsam işe yarayan bilgiye en iyi cevap vereceğim😁

Çok lazım hocam, 10. sınıfın 1. dönemi yeterli bana, önemli noktaları göreyim, soru tiplerine bakabildiğim kadar bakayım gerisi önemli değil sonra da hallederim, fiziğim iyi idi zaten hatırlarsın yeter, iyi anlatan hocaları yazın lütfen🙏

Başka hocalar istiyorsan liste halinde yazayım sana. Her hocanın özelliğini de yazacağım.

ERTAN SİNAN ŞAHİN: Güncel kanallar arasında yer almaktadır. Soru çözüm videoları size çok katkı sağlayacaktır. Yaptığı soru çözüm videolarının PDF dosyalarını da yayınlamaktadır.

FİZİK MAKİNESİ: Konu anlatımı dışında MEB Kazanım Testleri, denemeleri, çıkmış soruları gibi çalışmalarla öğrencilerin öğrenmelerini pekiştirerek, her konu için yüzlerce soru çözerek sınava hazırlamaya çalışıyor. Ayrıca kullandığı belgeleri PDF olarak sizinle paylaşıyor.

BARIŞ AKINCIOĞLU: Hocamız sınıf ortamında videolar çekmektedir. Konu anlatım videolarını genel olarak soru çözümleri üzerinden yapmaktadır. Çektiği videolar günceldir.

TONGUÇ AKADEMİ: PDF'ler ile kısa ve öz anlatım sunarlar. Soru çözümleri bağlayıcıdır.

Kaynak olarak Okyanus ve Palme öneririm. Okyanus, Fizik'te gayet başarılıdır. Defterindeki formülleri de bir kağıda çıkar. Ve sürekli oku.

Bunlarla sınırlı değil. Fizik görme işidir. Biraz mantık kullanacaksın.

Bir de isimi yanlış yazmışım. Umut Öncül olacaktı, Barış değil.

Son düzenleme:
@Blacksidemre galiba en iyi cevap sana gidecek (yarın veririm), çok teşekkür ederim inşaallah yarın alnımın akıyla çıkacağım, bu arada senin 10. sınıfta fiziğin kaçtı? İyi gibi sanki😁
Fiziğim ortaydı. İyi bir hocaya denk gelseydim Fiziğim mükemmel olurdu. Sor babam kazık, nasıl olsa bu gençlik yapar. Şimdi baktım 72 ortalama ile kapatmışım fiziği.

Fiziğim ortaydı. İyi bir hocaya denk gelseydim Fiziğim mükemmel olurdu. Sor babam kazık, nasıl olsa bu gençlik yapar. Şimdi baktım 72 ortalama ile kapatmışım fiziği.
Hoca çok önemli gerçekten, bizim 9. sınıfta bi hoca vardı haftada 2 saat olan fizik olan dersin 1 saatinde kitap okutturuyordu, yazılıya derste bir soru bilirsen 30 puan ekliyordu sonra gönderdiler o hocayı şimdiki hocalar çok şükür iyi, çok güzel anlatıyorlar, benim de yanlış arkadaş seçimi yüzünden notlarım düştü, çok şükür onlardan kurtuldum ama, tekrardan çok teşekkür ederim😁 iyi akşamlar😁

@706143 9. sınıf fiziğini oturtmazsan 11. sınıfta sıraya bakarsın. 11'in fiziği, 9'un fiziğinin seviye atlamış hali sadece. Şimdiden Kuvvet ve Harekete çalış bence.
Biliyorum biliyorum, 9. sınıfta okuldaki hocam iyi değildi ama ben çalışıp yapmıştım😁
@Blacksidemre kusura bakma en iyi cevap veremiyorum moderatör ağabeylerimizden bir tanesi konuyu çevirmiş, başım sağ olsun testi erkene çektiler saat 14.00 gel dediler, hayırlısı artık çalışabildiğim kadar, dediğin kanallara baktım hoşuma gitti birkaç tanesi onlara baktım, formülleri kağıda döktüm birde soru tiplerine baktım, tekrardan teşekkür ederim 😁
Bu arada moderatör ağabey konuyu çevirip 5 numaralı mesaja en iyi cevap verebilir misin? Şimdiden teşekkür ederim😁
@Blacksidemre çok teşekkür ederim, çok iyi geçti sayende ödülü hak ettim, Allah razı olsun, moderatör konuyu değiştirmeseydi en iyi cevap seçecektim hakkını helal et😁 tekrardan teşekkür ederim😁

Son düzenleme:

Geri
Yukarı