Flappy Bird Klonu Unity'de nasıl yapılır?

MarcusAurelius

Kilopat

Dosya Ekleri

• 1Capture.PNG
    1Capture.PNG
    52,7 KB · Görüntüleme: 89
  • 2Capture.PNG
    2Capture.PNG
    38,2 KB · Görüntüleme: 68
  • 3Capture.PNG
    3Capture.PNG
    65,9 KB · Görüntüleme: 62
  • 4Capture.PNG
    4Capture.PNG
    69 KB · Görüntüleme: 54
  • Capt44ure.PNG
    Capt44ure.PNG
    34,4 KB · Görüntüleme: 74
Unity flappy bird klonu yapıyorum. Şuradaki tutorial takip ettim. How To Make Your Own Flappy Bird Game in 10 Minutes (Unity Tutorial) - WeeklyHow. Ancak ilk gelen borudan sonra borular gelmiyor. Ayrıca boruları geçtikçe puan sayacı nasıl ekleyebilirim?
Hocam puan için boruların arasında nesne eklersiniz. Sonra İnt değer oluşturup her aradan geçildiğinde onu arttırırsınız sonra ise yazdırırsınız. Boru meselesini bilemeyeceğim belki adamın gösterdiği şekil yanlıştır.

Hocam puan için boruların arasında nesne eklersiniz. Sonra İnt değer oluşturup her aradan geçildiğinde onu arttırırsınız sonra ise yazdırırsınız. Boru meselesini bilemeyeceğim belki adamın gösterdiği şekil yanlıştır.
Projeyi bitirdim ancak export edince unity ekranından farklı gözüküyor.

Dosya Ekleri

• 122Capture.PNG
    122Capture.PNG
    51,5 KB · Görüntüleme: 62
  • Capwwwture.PNG
    Capwwwture.PNG
    44,4 KB · Görüntüleme: 72
Aslında yaşadığın sorun çok kolay 2 basit yontem ile bu sorunu çozebilirsin.
1.yontrem: Unity de "Game"(oyunu gorebildiğin nokta) onun en üst sınırına geldiğinde scale yazısının yanında "Free aspect" yazması gerekiyor ya da bir çözunurrluk değeri(örneğin: 1920x1080 gibi)
2.yontem: 2.yontemi pek onermiyorum gorseller açısından ama yine de anlatayım her cismin(arka plandır kuştur borudur falan) büyült özellikle arka planı kameraya tam oturt.

Geri
Yukarı