Flash belleği bilgisayar görmüyor

Daha fazla  
Merhaba. Sandisk marka 32 Gb usb belleğimi bilgisayara takınca bilgisayar onu görmüyor veya Çıkarılabilir Disk olarak görüyor. Herhangi bir şekilde formatlama veya biçimlendirme yapılamıyor. Usb kendini kitliyor. Takılı olduğu zaman bilgisayar sapıtıyor. Açık olan programlar yanıt vermiyor. flashı çekince herşey normal oluyor. Flash diskte virüs olduğunu düşünüyorum.
Fakat bu virüsü nasıl temizleyeceğim. Tavsiyeleri olan yazabilir mi lütfen yardımcı olun.
not: İçindeki dosyalar önemli değil .

iki çözümü de denedim disk yönetiminde çok nadir görünüyor cmd de ise diskpart yazdığım zaman flash bellek takılı iken yazı yazmamı engelliyor hiçbir şey yazamıyorum. fakat çıkardığım zaman yazmama müsaade ediyor. başka çözümü olan var mıdır?

CMD'yi yönetici olarak açıyorsun ve teker teker bu komutları girerek enter a basıyorsun;
  1. diskpart
  2. list disk
  3. select disk * (burada * yerine USB'nin numarası kaç ise onu yazacaksın)
  4. clean
  5. create partition primary
  6. select partition 1
  7. active
  8. format quick fs=fat32
  9. assign
  10. Exit
@@Emir M. Hocam bende de benzer sorun var. Dün flash diskime film atarken yarıda işlemi durdurdu. Kontrol ettiğimde flash disk sürücüsü görünmüyor. Bilgisayara taktığımda veya çıkardığımda takma çıkarma sesleri geliyor ancak sürücü yok. Bu yukarıda anlattığınız işlemleri sırasıyla yapamıyorum görselini şimdi paylaşacağım.

Dosya Ekleri

• Flashdisk.JPG
    Flashdisk.JPG
    66 KB · Görüntüleme: 525
Merhaba. Sandisk marka 32 Gb usb belleğimi bilgisayara takınca bilgisayar onu görmüyor veya Çıkarılabilir Disk olarak görüyor. Herhangi bir şekilde formatlama veya biçimlendirme yapılamıyor. Usb kendini kitliyor. Takılı olduğu zaman bilgisayar sapıtıyor. Açık olan programlar yanıt vermiyor. flashı çekince herşey normal oluyor. Flash diskte virüs olduğunu düşünüyorum.
Fakat bu virüsü nasıl temizleyeceğim. Tavsiyeleri olan yazabilir mi lütfen yardımcı olun.
not: İçindeki dosyalar önemli değil .
bak bendede aynı hata var işletim sistemine dosya atınca oldu
Peki bu flash belleği kurtarabilme şansımız var mıdır nasıl bir çözüm önerirsiniz ?
yemin ederim varya böyle bir hata görmedim
çoğu kişi linux ta haledin diyo ama nasıl yapacaz bilmiyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı