Flash belleğin içindeki dosyalar nedir?

Furkaney

Centipat
Merhabalar, flash belleğimin içerisindeki bu dosyaları merak ettim. Bilginiz varsa, bilgilendirirseniz sevinirim.

1622645940137.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski flash belleğimdede vardı buna benzer dosya isimleri arkadaşımdan virüs geçmişti bana. Mahalledeki bilgisayarcı temizlemişti virüsleri ama sendeki de virüs mü değil mi emin değilim.

Multilanguage çoklu dile sahip olan bir Windows işletim sistemi yazdırmışsınız. Dolayısıyla Rufus ile GPT EFI olarak yazdırıldığından, dosyaları açık şekilde transfer etmiş veya normal yazdırılsada aynı şekilde tablo bu şekil olurdu. Herhangi bir ziyanı yok. Usbdisk'ten işletim sistemleri kurulumları için önerim. Ventoy uygulaması olacaktır. En azından üzerinden Secure Boot Pass geçme ve çoklu işletim sistemleri ekleme özelliği mevcut. Bu kapsamda tek bir usbdiske sahip olan kişi için en iyi multiboot çoklu işletim sistemi kurup kullanma uygulaması ve yöntemi. İşletim sistemlerinde bu vb dağınık dosya yapıları görmek istenmiyorsa eğer, farklı methodlara geçiş yapmakta yerinde olacaktır.
ventoy uygulaması kaynak linki: https://github.com/ventoy/Ventoy/releases/download/v1.0.45/ventoy-1.0.45-windows.zip
kullanım senaryosu: dosya indirilir ZIP'ten çıkarılır, usbdisk porta takılarak, uygulama başlatılıp, seçilen usbdiske ventoy dosyaları transfer edilir. Akabinde, usbdisklere Windows VD işletim sistemleri ISO dosyaları, kopyala yapıştırmayı yapmak kalır geriye. Artık multiboot çoklu işletim sistemleri kurulum yapılandırmasını yapmış oldunuz. Yararlı olması dileklerim saygılarımla. :)

Multilanguage çoklu dile sahip olan bir Windows işletim sistemi yazdırmışsınız. Dolayısıyla Rufus ile GPT EFI olarak yazdırıldığından, dosyaları açık şekilde transfer etmiş veya normal yazdırılsada aynı şekilde tablo bu şekil olurdu. Herhangi bir ziyanı yok. Usbdisk'ten işletim sistemleri kurulumları için önerim. Ventoy uygulaması olacaktır. En azından üzerinden Secure Boot Pass geçme ve çoklu işletim sistemleri ekleme özelliği mevcut. Bu kapsamda tek bir usbdiske sahip olan kişi için en iyi multiboot çoklu işletim sistemi kurup kullanma uygulaması ve yöntemi. İşletim sistemlerinde bu vb dağınık dosya yapıları görmek istenmiyorsa eğer, farklı methodlara geçiş yapmakta yerinde olacaktır.
ventoy uygulaması kaynak linki: https://github.com/ventoy/Ventoy/releases/download/v1.0.45/ventoy-1.0.45-windows.zip
kullanım senaryosu: dosya indirilir ZIP'ten çıkarılır, usbdisk porta takılarak, uygulama başlatılıp, seçilen usbdiske ventoy dosyaları transfer edilir. Akabinde, usbdisklere Windows VD işletim sistemleri ISO dosyaları, kopyala yapıştırmayı yapmak kalır geriye. Artık multiboot çoklu işletim sistemleri kurulum yapılandırmasını yapmış oldunuz. Yararlı olması dileklerim saygılarımla. :)
Peki şuan o disk içini biçimlendirsem ve normal günlerde kullanabilir miyim? Yani format flashı halinde mi şuan?

Peki şu an o disk içini biçimlendirsem ve normal günlerde kullanabilir miyim? Yani format flashı halinde mi şu an?

Yorumumda ki, işlemleri yaparsanız eğer, usbdiskinize Windows ve diğer işletim sistemleri dosyaları, Rufus yazdırma işlemi gibi dağınık şekilde, eklemez ISO kalıblarını. Size önerim ventoy multiboot uygulamasını kullanmanız olacaktır. Birden fazla işletim sistemlerini de ekleyerek, uzun süre kullanabilirsiniz. Rufus vb yazdırma araçları bu şekilde extract ederek yani, ISO içeriğini dağınık şekilde usbdiskinize yazdırır bu da gayet normal zaten. Herhangi bir sorun değil. Ondan dedim size ilgili olan diğer uygulamaları kullanarak derli toplu bir usbdisk kurulum tablosu oluşturmanız için.
16 GB'lık usbdiskim de, 5 farklı işletim sistemim var. Boot ettiğimde istediğim sistemi seçip kuruyorum. Rufus ile sadece tek bir sistem kullanabilirsiniz anlatmak istediğim buydu. Bir de görünüm olarak "resimde eklediğiniz", görünüm olmayacak tabii ki değerli kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı