Flash bellekten dosya aktarırken hata veriyor

lexoqe

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Düğünümün video kayıtları bu flash bellekte. Bilgisayara aktarırken %5-10 kısmına gelince bu uyarıyı alıyorum. Resim ekledim. Çözümü var mıdır?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-10-06 002034.png
    Ekran görüntüsü 2023-10-06 002034.png
    11 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Düğünümün video kayıtları bu flash bellekte. Bilgisayara aktarırken %5-10 kısmına gelince bu uyarıyı alıyorum. Resim ekledim. Çözümü var mıdır?

Aygıtı bir güzel formatlayın, yeterli alan olduğundan emin olun. Windowsda yeterli alan olduğundan emin olun. Çok büyük dosya boyutu var ise parçalamayı deneyin. Eğer işe yaramaz ise bir Linux Mint live ISO'su indirip live Preview'da iken bir de oradan deneyin. İşe yaramaz ise yeni bir USB alabilir ya da OneDrive, Google Drive vs deneyebilirsiniz. Düğün gibi önemli şeylerde USB belleklere güven olmayabiliyor.

Aygıtı bir güzel formatlayın, yeterli alan olduğundan emin olun. Windowsda yeterli alan olduğundan emin olun. Çok büyük dosya boyutu var ise parçalamayı deneyin. Eğer işe yaramaz ise bir Linux Mint live ISO'su indirip live Preview'da iken bir de oradan deneyin. İşe yaramaz ise yeni bir USB alabilir ya da OneDrive, Google Drive vs deneyebilirsiniz. Düğün gibi önemli şeylerde USB belleklere güven olmayabiliyor.
Hocam bu Flash Disk zaten fotoğrafçıdan bana geldi. Yani benim o dosyaları bir şekilde bilgisayara aktarmam gerekiyor. Ama aktarırken malum o hatayı alıyorum. Bazen yüzde 45'lere gelince bazen yüzde 5'lerde yapıyor. Flash Diskin içinden fotoğrafları alabildim ama videoları açınca kasma aktarırken hata alıyorum.

Hocam bu flash disk zaten fotoğrafçıdan bana geldi. Yani benim o dosyaları bir şekilde bilgisayara aktarmam gerekiyor. Ama aktarırken malum o hatayı alıyorum. Bazen yüzde 45'lere gelince bazen yüzde 5'lerde yapıyor. Flash diskin içinden fotoğrafları alabildim ama videoları açınca kasma aktarırken hata alıyorum.

Ntfsfix deneyebilirsiniz. Eğer Linux'da da açılmadıysa güvenilir bir veri kurtarma kurumuna göndermelisiniz. Çok fazla kurcalarsanız hepten gidebilir.

Geri
Yukarı