Flash bellekten izlenilen filmin süresinin eksik veya yarım okunması

namcodayı

Centipat
Daha fazla  
PC'ye tam olarak indirdiğim ve kontrol ettiğim filmler, flasha atıp TV de izlemek istediğimde filmin yarısına geldiğinde ya da son 15, 20dakikalık kesimleri görünmüyor, kapanıyor. Örneğin; süresine baktığımda 02.30'luk film TV de 01.40'lık falan gözüküyor. Filmler aynı formatta indiriyorum ama bazısında tam okunuyor bazısında böyle sorunlar oluyor. Sorun nedir başka yaşayanlar var mı diye internette çözümünü çok aradım ama bulamadım. Filmlerin formatından kaynaklı bir sorun değil. Benzer sıkıntı yaşayan var mı ya da çözüm önerisi olan varsa şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki saçma olacak ama flash belleğin okuma yazma hızından dolayı olabilir mi?
Direk bir harici disk ile denediniz mi?

Belki saçma olacak ama flash belleğin okuma yazma hızından dolayı olabilir mi?
Direk bir harici disk ile denediniz mi?
Başka usb'lerle de denedim aynı filmler aynı sorun yaşanıyor. flash bellekten herhangi bir ayar değişikliğide yapmadım okuma vs. . . mesala dün hdfilmcehenneminden ''black adam''ı rapidrame/ turkçe dublaj formatında yüklenmiş seçeneğinden, mozilla tarayıcıdan indirdim 2 küsürlük film pc de tam usb ile tv ye taktığımda 1,45 i var. bu sorun nedir yıllardır çözemedim. her flimde olmuyor. indirdiğim formatlarda aynı.

TV de gerekli codecler düzgün olarak olmayabilir. O tür siteler filmleri keser böler, az yer tutsun diye acaip codecler kullanırlar. Bunu her video oynatıcı okuyamaz ya da sıkıntı çıkarır.

Filmi indirdikten sonra formatını çevirebilirsin.

TV de gerekli codecler düzgün olarak olmayabilir. O tür siteler filmleri keser böler, az yer tutsun diye acaip codecler kullanırlar. Bunu her video oynatıcı okuyamaz ya da sıkıntı çıkarır.

Filmi indirdikten sonra formatını çevirebilirsin.
teşekkürler denerim. . format değiştirme önereceğin program var mı

İlginç bir durum. Film kare sayısından olabilir. Mesela tümüyle aynı sahnelere sahip olan bir DVD film ile bir Bluray filmin süreleri farklı oluyor. Bluray filmler hep daha uzun süreye sahip oluyor. Halbuki fazladan bir sahne yok yani.

Geri
Yukarı