Flash-BIOS, Chipset, GABI Interface ve SATA Ne Demek ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Bu konu hakkında sizlerden bazı bilgiler almak istiyorum. Şimdi sizlere bazı driver isimleri hakkında soru soracağım.
Flash - Bios, Chipset, GABI Interface, LAN, Memory Card Reader (on board), SATA, System Device, Touchpad, WLAN.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash - Bios : Bios'u flashlamak, biosu güncellemek. Ayrıntılı bilgi için : https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/32436-bios-guncelleme-onemi.html#post176013

Chipset : Yonga setidir. Sistemindeki diğer aygıtlarla iletişimi sağlamakta/artırmaktadır. Eski işletim sistemlerinde ilk kurulması gereken driverdır. Günümüz işletim sistemlerinde örneğin Windows 8.1'de buna pek ihtiyaç duyulmaz. Özellikle de Windows Update'yi gerçekleştirirseniz en güncel driverları yükler.

GABI Interface : Fujitsu Siemens modellere özgü arayüz güncellemesi imiş.

LAN : Yerel ağ, internet bağlantıların için gereklidir. Güncel tutmanda fayda var.

Memory Card Reader (on board) : Yerleşik hafıza kartının driver güncellemesidir. Windows güncellediğinde zaten güncel olanı kendisi yükler.

SATA: Sabit diskten veri aktarımını sağlar. Güncel tutmanda fayda var.

System Device : Sistem aygıtı demek. Aygıt yöneticisini kastediyorsun sanırım.

Touchpad : Notebooklardaki dokunmaktik faredir. Güncel tutman gerekir.

WLAN : Wireless ( kablosuz ağ) driverlarını da güncel tutmalısın.

Aslında Windows 8.1 kullanıp tüm Windows güncelleştirmelerini yapıyorsan sorun yok demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…