Flash-BIOS, Chipset, GABI Interface ve SATA Ne Demek ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Rufiq Cavadov

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Azərbaycan
Daha fazla  
Bu konu hakkında sizlerden bazı bilgiler almak istiyorum. Şimdi sizlere bazı driver isimleri hakkında soru soracağım.
Flash - Bios, Chipset, GABI Interface, LAN, Memory Card Reader (on board), SATA, System Device, Touchpad, WLAN.

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash - Bios : Bios'u flashlamak, biosu güncellemek. Ayrıntılı bilgi için : https://www.technopat.net/forum/masaustu-bilgisayarlar/32436-bios-guncelleme-onemi.html#post176013

Chipset : Yonga setidir. Sistemindeki diğer aygıtlarla iletişimi sağlamakta/artırmaktadır. Eski işletim sistemlerinde ilk kurulması gereken driverdır. Günümüz işletim sistemlerinde örneğin Windows 8.1'de buna pek ihtiyaç duyulmaz. Özellikle de Windows Update'yi gerçekleştirirseniz en güncel driverları yükler.

GABI Interface : Fujitsu Siemens modellere özgü arayüz güncellemesi imiş.

LAN : Yerel ağ, internet bağlantıların için gereklidir. Güncel tutmanda fayda var.

Memory Card Reader (on board) : Yerleşik hafıza kartının driver güncellemesidir. Windows güncellediğinde zaten güncel olanı kendisi yükler.

SATA: Sabit diskten veri aktarımını sağlar. Güncel tutmanda fayda var.

System Device : Sistem aygıtı demek. Aygıt yöneticisini kastediyorsun sanırım.

Touchpad : Notebooklardaki dokunmaktik faredir. Güncel tutman gerekir.

WLAN : Wireless ( kablosuz ağ) driverlarını da güncel tutmalısın.

Aslında Windows 8.1 kullanıp tüm Windows güncelleştirmelerini yapıyorsan sorun yok demektir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı