Flash destekli tarayıcılar

ShenkaMan

Centipat
UC Browser, Maxthon Nitro gibi tarayıcılar Flash Player'i destekliyor. Flash oyun sitelerine girerken genellikle UC Browser'i kullanırım. Sizin de bildiğiniz flash destekli tarayıcılar varsa yazabilirsiniz.
Daha önce bu konuyu flash destekli güvenli tarayıcı olarak açmıştım. Şimdi ise bu konuyu flash destekli tarayıcı olarak açmış bulunmaktayım.

Ben site kaynaklarına bakıp IDM ile sunucudan .swf dosyalarını çekip Flash Player uygulamasından açıyorum. Böylece elimin altında oluyor oyunlar ve nostalji istersem oynayabiliyorum istediğim gibi.

Siteler artık Flash player'i destekleyen harici bir yazılım kullanıyor. Yani bu tarz düzenli güncelleme almayan, istikrarsız tarayıcıları kullanmanıza gerek yok. Flash oyun oynarken düzgün bir site bulmanız yeterlidir.

Siteler artık Flash player'i destekleyen harici bir yazılım kullanıyor. Yani bu tarz düzenli güncelleme almayan, istikrarsız tarayıcıları kullanmanıza gerek yok. Flash oyun oynarken düzgün bir site bulmanız yeterlidir.
Aslında gerek var. Evet, birçok flash oyunlara herhangi bir flash destekli tarayıcı kullanmadan ulaşmak mümkündür. Örneğin:
  • İnternet üzerinden oynanacaksa, Ruffle eklentisi olabilir.
  • Masaüstü üzerinden olacaksa BlueMaxima's Flashpoint programı uygun.
  • Y8.com'un Flash oyunlarına erişmek için sadece Y8.com'a girebilen Y8 Browser kullanılabilir.
  • Manuel olarak oyunun dosyasını indirip flashplayer_32_sa_debug.exe ile çalıştırılabilir.
Zaten asıl konumuz Flash Player nasıl kullanılır değil. Asıl konu Flash Player destekli tarayıcılar.

Ben UC Browser'i genellikle Flash oyunları denemek amaçlı kullanıyorum. Kaliteli olduğunu düşündüğüm oyunları (swf dosyalarını) indirip oynuyorum. Hatta bu tarayıcının şöyle bir avantajı var. Bulduğun bir Flash oyunun bilinen oyun sitelerinde ve Flashpoint veri tabanında bulunmama ihtimali olur. Böylece oyunu deneme ve indirme şansın olur. Dahası da var. Kapanan bir Flash oyun sitesi mi var? Wayback Archive, yardımına koşacaktır. Flash oyunları internetten keşfetmek en iyi yollardan bir tanesidir. Bu yüzden yarım yamalak çalışan Ruffle'ı kullanmak yerine güncelleme almamış bir tarayıcı tercih etmek daha doğru olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı