Flash Player Virüsü bulaştı

Santiago

Hectopat
Arkadaşlar Facebook'ta gezerken arkadaşım bir slayt paylaşmıştı Flash Player güncelleme ibaresi çıktı ve görselleriyle gerçek gibiydi virüs olduğunu anlamamız çok zor.. Güncelle dedim ve virüs yapıştı şuan Facebook ve Twitter hesabım kendi kendine birşeyler paylaşıyor mesajlar atıyor otomatik olarak. Virüsüde programlar bulmuyor Chrome'a yapışmış durumda Mozilla temiz.. Fakat Chrome bitmiş durumda , nasıl silebilirim.

Deniyorum hemen Burak bey sonuçları yazarım.

- - - Güncellendi - - -

1. Şimdi herhangi bir klasör açıp adres satırına C:programDataChromeUpdate yazın ve Enter’a basın. Bunu yapmamızın nedeni bu klasörün gizli olması.
  2. Klasör açılınca içinde chrome.crx ve update.xml adında iki dosya göreceksiniz. Bu iki dosyayı da silin.

Klasörü nereye açacağımı anlamadım efendim ama öbür şıklarda dediklerini yaptım o virüsü "del" ile sildim orada klasör açmayı bulamadım masaüstünede noktalama işaretli klasör açılmıyor.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı