Flatron W1954S monitöre görüntü gelmiyor

beratocakcsv

Yoctopat
Daha fazla  
Her şey yolundayken bir gün bilgisayarım aniden çöktü (SSD bozulmuş) ve ben de format atıp Windows'u harddiskime kurdum. Ne olduysa bu formattan sonra oldu. Sorun tam olarak şöyle: Bilgisayarı başlat kısmından kapatıp ve tekrar açmaya çalıştığımda Windows logosunu görür görmez monitördeki sinyal gidiyordu. Kasa çalışmasına rağmen görüntü gelmiyordu. Kullandığım dönüştürücünün (VGA to HDMI) kablosunu çıkarıp taktığımda düzeliyordu fakat bilgisayarı her kapattığımda kabloyu söküp takmak zor gelmeye başladı. Bunun üzerine dönüştürücümü sıfırıyla değiştirdim hatta monitörümün bir üst modelini aldım fakat hala bu sorunu yaşıyorum. Şaka gibi fakat bu sorun sadece bilgisayarı başlat kısmından kapattığımda oluyor. Yeniden başlat seçeneğine tıkladığımda ya da direkt güç kablosunu çıkarıp takarak bilgisayarı açmaya kalkıştığımda bu sorunu yaşamıyorum. Ne yaptım ne ettiysem bu sorunu çözemedim. Donanımsal olduğunu sanmıyorum çünkü dediğim gibi sadece Windows logosunu gördüğümde ekran gidiyor ve bu sorun sadece bilgisayarımı başlat kısmından kapattığımda oluyor. Acaba Windows'u tekrardan SSD'ye falan mı kurmam lazım? Ne olur yardım edin çıldırmak üzereyim.

• Ekran Kartı: MSI GTX 1050 Ti
  • Anakart: ASUS H410 M Pro
  • RAM: Crucial 8 GB (1x8GB) Ballistix DDR4 3000MHz CL15
  • Hard disk: Seagate Barracuda 1 TB
  • İşlemci: Intel i3 10100F

Geri
Yukarı