Flöresan lambanın ömrü ne kadardır?

Her firmanın lambasının ömrü aynı olmaz. Satın aldığınızda kaç saat ömrü olduğu belirtilir ama erken veya geç ömrü bitebilir. Örneğin yıllardır kullandığım Xiaomi akıllı LED lambalar hala çalışıyorken, sürekli kullanmadığım halde daha erken bozulan 1512 lümenlik parlak Philips led lambalarım ömrünü bitirdi.

Her firmanın lambasının ömrü aynı olmaz. Satın aldığınızda kaç saat ömrü olduğu belirtilir ama erken veya geç ömrü bitebilir. Örneğin yıllardır kullandığım Xiaomi akıllı LED lambalar hala çalışıyorken, sürekli kullanmadığım halde daha erken bozulan 1512 lümenlik parlak Philips led lambalarım ömrünü bitirdi.
Hocam erken bitmemesi gerekiyor. Onlar garanti. Fazlası size kalmiş oluyor.

11 yıllık masa lambası var ve flöresanın patlamasına dair bir süre var mı, yoksa değiştirmeli miyim?

Bence gidene kadar kullanın. Bizim köyde de bir florasan var 20 senedir falan var ben öncesini bilmiyorum :D

Çalışma saati olur bu tür ürünlerin ve onu da üretici belirtir. Masada durması ile sürekli yanması arasında ömür farkı çok olur. Yine de şu zamanda ölür gider demek zor. Ömrünü tamamladığında değişim yaparsınız. En fazla yedek bulundurun size yeter. Çalışan şeyi de boş yere çöpe atmayın. Ziyan olmasın durduk yere.

Çalışma saati olur bu tür ürünlerin ve onu da üretici belirtir. Masada durması ile sürekli yanması arasında ömür farkı çok olur. Yine de şu zamanda ölür gider demek zor. Ömrünü tamamladığında değişim yaparsınız. En fazla yedek bulundurun size yeter. Çalışan şeyi de boş yere çöpe atmayın. Ziyan olmasın durduk yere.

Problem ziyan olması değil herhangi patlama durumunda tahtalı köyü boylama olasılığı.

@peredörtikson Katliam olarak dünya tarihine geçmez miydi sizce floresan patlamasında can kaybı olması? Abartmayın bu kadar. Tüketim malzemesi bunlar. Ömrü bitse de en fazla işlevini kaybeder. Güm diye şarapnel saçmaz etrafına. Sessiz sakin çalışmama kararı alır en fazla. Uzun yıllar kullanıldı bu da her ampul gibi. Ömrü de bitti sayılır artık tasarruf ve titreme konusu yüzünden.

Yeni konular

Geri
Yukarı