Florürsüz diş macunu önerisi

Harleen

Kilopat
Daha fazla  
Florürün insan sağlığı için kötü bir şey olduğunu az önce araştırdım. İçme sularına, diş macunlarına vs. katılıyormuş. Florür içermeyen diş macunu önerisi istiyorum. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biomed kullanmıştım bir zararını görmedim. Migros'da bulunuyor. Temizleme konusunda diş fırçamdan mı emin olamamıştım ama pek tatmin olmuş gibi hissetmiyordum. Bu da kullanıcı yorumum olsun.

Henüz diş hekimliğnde 1. sınıftayım, çok ilerlemedim ama florürün diş çürüklerini engellemede etkili olduğu öğretildi bize. Hatta çürük belirtisi gösteren insanların daha yüksek yoğunlukta flörürlü diş macunları kullanması gerektiği de. Tabi benim notlar çok iyi değil, yine de iyi araştırın. Ama yutmamaya dikkat edilmesi gerektiğini de duydum, yanılmıyorsam bu yüzden çocuk diş macunlarında miktarı bu yüzden daha düşük oluyor ya da hiç olmuyor.

Florürsüz kullanacaksan hiç kullanma. Diş macunun amacı o zaten.

Henüz diş hekimliğnde 1. sınıftayım, çok ilerlemedim ama florürün diş çürüklerini engellemede etkili olduğu öğretildi bize. Hatta çürük belirtisi gösteren insanların daha yüksek yoğunlukta flörürlü diş macunları kullanması gerektiği de. Tabi benim notlar çok iyi değil, yine de iyi araştırın. Ama yutmamaya dikkat edilmesi gerektiğini de duydum, yanılmıyorsam bu yüzden çocuk diş macunlarında miktarı bu yüzden daha düşük oluyor ya da hiç olmuyor.

Bende 1. sınıfım. Dersleri iyi dinlemen lazım :). Florür şart.

Geri
Yukarı