FM 2020 Online oynarken donma ve takılma

Alkank35

Hectopat
Daha fazla  
Geçenlerde Epic Games'den aldığımız bedava FM 2020 oyununu arkadaşlar ile oynamak istiyoruz. Fakat serveri kim kurarsa kursun oyuna sonradan girenin oyunu hep yavaşlıyor, donuyor, kasıyor. Demek istediğim mesela menüdeyken herhangi bir yere tıkladığımızda o sekmeyi 20 saniye sonra açıyor. Oyun keyfini aşırı düşürüyor. Bu konu üzerinden farklı kaynaklardan da araştırma yaptım fakat çözümünü bulamadım.

Arkadaşım İstanbul'dan ben İzmir'den oynuyorum bende fiber var 100 Mbps onda yok 7 Mbps. Sistem özelliklerim Ryzen 5 1600, MSI GTX 1060 Ti, 16 GB RAM, HDD, SSD hepsi var. Serverı kuruyorum oyuna giriyorum bende bir sıkıntı yok tıkır tıkır işliyor, fakat arkadaşımda dediğim gibi 20 saniyelik donmalar kasmalar oluyor. Aynı şekilde serverı o kurup ben girince aynı problem bu sefer bende yaşanıyor. Lütfen şuna bir çözüm bulalım 😢 ( ayrıca arkadaşımın sistem gereksinimleri de FM 2020 için gayet iyidir.

Bu sorun genelde internet kaynaklı oluyor, download hızından çok ping değeri çok önemli. Sunucu sahibinin ping değeri çok iyiyse kasma sorunu yaşanmaz, eğer yaşanırsa da diğer bağlanan oyuncunun internet probleminden dolayı yaşanır..

Geri
Yukarı