FM Frekans Üretip Radyo Yayını Yapma

mesrat

Kilopat
Daha fazla  
Neyse konumuza geçelim, arkadaşlar hani siz de bilirsiniz arabalarımızın çakmaklık girişine taktığımız bir MP3 çalar vardı. Hem FM frekans üretiyor aynı zamanda müziği açıp dinliyorsun falan işte, yani asıl demek istediğim dostlarım buna benzer biraz daha büyük 5KM falan frekans verebilecek bir alet var mı ve aynı zamanda müzik çaldırabileceğim, asıl yapmak istediğim şey mahalle radyosu gibi bir şey yapmak. Biliyorsanız lütfen bilgilendirir misiniz? Web programı da olur fakat frekanslı olsun istiyorum, yani ben yayını açtığımda arabadan da dinlenebilsin :). Teşekkür ederim iyi günler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunu başka birine sorsan dalga geçerdi :)
Ben haberleşmeciyim ve böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.
Gelelim konuya. O bahsettiğin frekans üretme olmuyor. Taktığında araçtaki radyo vs. ile bağ kurmak için bir frekans seçiyorsun, o frekansa gelince MP3 player devreye giriyor. Yani burada herhangi bir frekans üretimi yok. Zaten 5V ile çalışan bir cihazla bu düzeyde frekanslar üretip besleme yapamazsın. Akıl almayacak düzeyde yüksek akım gerekiyor.
Bu arada her önüne gelen istediği gibi frekans kullanamıyor. Ciddi ücretler ödenerek frekansın kullanım hakkı alınıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı